Alexa


TÜRKAV; “Türk Kamu-Sen'in kuruluşunda Bahçeli’nin harcı var”

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Genel Başkanı İbrahim Vatansever, Türkiye Kamu-Sen başkanlarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerine yönelik cevap verdi.

Güncel 09.03.2017, 13:59 09.03.2017, 14:40
TÜRKAV; “Türk Kamu-Sen'in kuruluşunda Bahçeli’nin harcı var”

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, Türkiye Kamu-Sen başkanlarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerine cevap vererek, Türk Kamu-Sen'in kuruluşunda Bahçeli’nin harcı olduğunu söyledi.

Vatansever, konfederasyonun TÜRKAV’ın varlığına çok şey borçlu olduğuna dikkat çekti. Vatansever; 12 Eylül 1980 darbe sonrası  zor günler geçiren kamudaki Türk milliyetçilerinin teşkilatlanmasının TÜRKAV sayesinde olduğunu, daha sonra  Vakfın tüm teşkilatlarının  Türkiye Kamu-Sen’in kuruluşuna öncülük ettiğini söyledi. Vakfın kuruluşunda ise MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin maddi ve manevi katkıları bulunduğunu ifade etti. Vatansever; "Türkiye Kamu-Sen’in kuruluş hazırlığını yapan, tüzüğünü hazırlayan kişinin Sayın Devlet Bahçeli olduğunu kim inkar edebilir” diye kaydederek Türkiye Kamu Sen'in "Hayırcı" tutumunu eleştirdi.

TÜRKAV Genel Başkanı Vatansever,  “Ayrıca TÜRKAV’ın varlığını inkar edenler, Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye söz söyleme gafletinde bulunanlara kendilerinin de bildikleri bir gerçeği hatırlatmak istiyoruz. 1980 ihtilalinden sonra cennetmekân Başbuğ Alparslan Türkeş’in kamuda çalışan ülkücülerin bir araya gelmesi ve toparlanması için vermiş olduğu talimat ile TÜRKAV, 1985 ile 1987 yılları arasında iki yıl süren fikirsel, 1987-1989 arasında ise teşkilatlanma altyapısı oluşturma sürecinden geçtikten sonra kurulmuştur." dedi.

Vatansever; "Bünyemizden 25 yıl önce doğmuş Türkiye Kamu-Sen’in ise üyesi olmaktan da ayrıca gurur, onur ve şerefi ile şereflendiğimiz gerçeği de asla inkâr edilemez. Dünya durdukça Türklük duracak, Türklük durdukça Ülkücü Hareket var olacaktır” diye belirtti.
 

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P