Türkiye'de Korona Virüste Son Durum: Koca'dan Önemli Açıklama

Son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün olduğunu belirten Bakan Koca, Yoğun bakım desteği alan hastaların sayısındaki azalma devam ettiğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayında da korona virüse karşı daha dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Güncel 27.04.2020, 00:19 27.04.2020, 00:27
Türkiye'de Korona Virüste Son Durum: Koca'dan Önemli Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ramazan'da korona virüse karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunarak, Biri tuz yerine Koronavirüs uzatabilir. Kalabalık iftarları gelecek yıl yapalım." dedi.

Korona virüs salgını, tüm dünyada etkisini hızlı şekilde sürdürüyor. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden uyarılarına devam ediyor. Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüse karşı ilk günden bu yana yaptığı sosyal mesafe ve izolasyon uyarılarına bir yenisini daha ekleyen Bakan Kaca, vatandaşların evlerinde de dikkatli olmasını, Ramazan'da insanlarla iç içe olmayıp, gelecek Ramazan'a kadar sabretmelerini istedi. 

Koca, "Biri tuz yerine Korona virüs uzatabilir. Kalabalık iftarları gelecek yıl yapalım. Hayırlı iftarlar" diye yazdı. 

Türkiye'nin gücünün korona virüsle başedecek kadar iyi olduğunu belirten Koca, "COVID-19 hastası vatandaşımız Emrullah Bey’in durumundan Türkiye sabah 04’te haberdar oldu. Ambulans uçağımız, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 09.10’da İsveç’in Malmö kentindeydi. Hastamız, iki çocuğuyla, öğlen saatlerinde Ankara’da tedavi altına alındı. Gücünü bil ülkem!" dedi.

26 Nisan corona virüsünde son durum tablosu yayınlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona son durumuyla ilgili açıklamada bulundu. iyileşen hasta sayısının 25 bin 582'ye yükseldiğini bildirmiş, tablo ile birlikte paylaştığı mesajında, Son 24 saatte 3 bin 845 hasta taburcu edildiğini, 2 bin 861 yeni tanı konulduğunu, Taburcu olanların sayısının yeni hastaların sayısından 984 fazla bulunduğunu Şifa bulanların toplam sayısı ise 25 bin geçtiğini ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)