Alexa

Türkiye rezervasyonlarında yüzde 40 artış

Türkiye rezervasyonlarında yüzde 40 artış

Alman TUI şirketi, Türkiye rezervasyonlarında yüzde 40 artış olduğunu duyurdu.

Türkiye ekonomisinin en önemli gelir kaynaklarından turizm ile ilgili gelen veriler Türkiye'nin turizminde artış olduğunu gösteriyor.

Deutsche Welle’nin (DW) haberine göre Avrupa’nın en büyük turizm şirketi TUI’nin yöneticilerinden Stefan Baumert, yaz sezonu rezervasyonlarında Türkiye’ye rağbetin geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 arttığını duyurdu. 

Türkiye bu yıl Yunanistan’ı geçerek, İngiliz turistler açısından İspanya’dan sonra en çok tercih edilen ikinci ülke konumuna yükseldi. Türkiye’ye en çok turist gönderen Avrupa ülkesi olan Almanya’nın son yıllarda Türkiye ile yaşadığı siyasi gerilim ve iki ülke yöneticileri arasındaki sert açıklamalar, Türkiye’de bazı Alman vatandaşlarının gözaltına alınması ya da tutuklanması Türkiye’yi ziyaret eden Alman turist sayısında önemli bir düşüşe neden olmuştu.

Ortadoğu pazarı genelinde 2019’da Türkiye'ye gelecek turist sayısında artış trendinin sürmesi, bayram sonrasında da rezervasyonların artması bekleniyor. Ocak-Mart döneminde bölgeden gelen turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 14 artışla 805 bine ulaştı. Suudi Arabistan yüzde 30, BAE yüzde 18 ve Katar yüzde 13 düşerken, Bahreyn yüzde 32, Irak yüzde 30, Ürdün yüzde 22 ve Kuveyt yüzde 19 arttı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 02:26
YORUM EKLE

banner325