Alexa

"Türkiye Rusya İlişkilerini AB Liderleri Örnek Almalı"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  Türkiye ile Rusya arasında yaşanan müsbet gelişmelerin ekonomiye can suyu olacağını ifade etti.

"Türkiye Rusya İlişkilerini AB Liderleri Örnek Almalı"
banner327
Erdoğan ve Putin arasında yapılan görüşmelerin müsbet yönde sonuç vereceğini belirten Palandöken; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Rusya Diş İşleri Bakanı Lavrov arasındaki ikili temaslar ve gelişmeler ülkemiz adına çok önemli gelişme ve görüşmelerdir” dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Umarız Avrupa Parlamentosunda Türkiye ile görüşmelerin durdurulması yönünde alınan kararı AB liderleri 15 Aralık’ta yapacakları karar toplantısında sağduyu ile alırlar" dedi.

AB LİDERLERİ AKLISELİM KARAR VERMELİ

Her iki ülke arasındaki gelişmelerin ekonomiye olumlu yansıyacağının sinyallerinin Turizm sektörü başta olmak üzere tarım ürünleri ve diğer ekonomik alanlarda da hızla gelişmesinin sevindirici olduğunu belirten Bendevi Palandöken, “Rusya ile görüşmelerin iyi geçmesi ekonomiye can verecek. Bu yaz başta Rusya’dan ülkemize gelen turist sayısı olmak üzere birçok alanda ekonomik işbirliği artarak gelişecektir. Geçen yıl yaşanan krizin erken atlatılması ve ikili ilişkilerin hızla ilerlemesi sevindiricidir. Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’un ülkemizi ziyaret etmesi ikili ilişkilerin daha da gelişmesine sebep olacaktır. Bu da ekonomiye olumlu yansıyacaktır.  Umarız Avrupa Parlamentosunda Türkiye ile görüşmelerin durdurulması yönünde alınan kararı AB liderleri 15 Aralık’ta yapacakları karar toplantısında sağduyu ile alırlar. Çünkü bizim beklentimiz AB liderleri olumlu bir karar tüm AB ülkelerine olumlu olarak yansıyacak ve piyasalar rahatlayacaktır” diye konuştu.
 

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 15:40
YORUM EKLE

banner325