Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle İzinler İptal Edildi

Çin'in Hubei eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs bütün gücüyle tüm dünyada yayılmaya devam ederken, Türkiye'dede sağlık bakanlığı tarafından sıkı önlemler alınmaya başlandı. Bu arada sağlık bakanlığından gelen son dakika hebere göre, sağlık personelinin yıllık izinleri iptal edildi.

Güncel 11.03.2020, 01:17 11.03.2020, 11:38
Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle İzinler İptal Edildi

Son dakika yapılan açıklamalara göre, koronavirüse karşı mücadele ve oluşabilecek kriz ihtimaline karşı sağlık personelinin yıllık izinleri iptal oldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Covid-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan açıklamada, persanele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi istenerek, "COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim." dendi.

VİRÜS TÜRKİYE'DE

Daha sonra yapılan açıklamada; "Bu an burada olmamın nedeni bu saate dek gösterdiğimiz şeffaflık ve bunun devam edeceğinin teminatıdır. Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bugün akşam saatlerinde Koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Yüksek ateş ve öksürük şikayetinin araştırılması sonucu tanı konmuştur. Hastanın virüsü Avrupa'dan aldığı tespit edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireyleri ve yakınları gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyeti korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Tanı erken konulmuştur virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır.'denildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
sisli