TURYAP, İcradan Satıldı mı?

TURYAP markasına haciz koyulduğu ve satıldığı iddialarına TURYAP AŞ. den cevap geldi.

Güncel 20.10.2021, 13:19 20.10.2021, 14:50
TURYAP, İcradan Satıldı mı?

TURYAP markasına haciz koyulduğu ve satıldığı iddialarına TURYAP AŞ. den cevap geldi. Markasının icradan satışı için başvuruda bulunulduğu TURYAP tarafı takibe itiraz etse de Çevtaş’ın 19 milyon lira alacaklı olduğu kesinleştirildiği belirtildi.

GAYRİMENKUL pazarlama sektörü TURYAP'ın icradan satıldığına yönelik iddialara TURYAP'tan açıklama geldi:

Basın ve Kamuoyunun dikkatine sunulan açıklamada, 36 yıllık köklü geçmişe sahip olan Türkiye'nin ilk ve en büyük yerli gayrimenkul pazarlama şirketi TURYAP, markanın satıldığı iddialarıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulduğu, Türkiye’de ve dünyada temsilcilik açmaya devam ettiğini belirterek iddiaların tamamını reddetti.

Yapılan açıklamada, "internet sitesinde yayınlanan ve halen var olan,"Gayrimenkul pazarlama sektörünün bilinen markası TURYAP icradan satıldı. 35 milyon liralık marka bedeli belirlenen TURYAP'ın yeni sahibi, Çevtaş Çevre Teknolojisi Ticaret A.Ş. oldu." başlıklı ve Hürriyet Gazetesi 8. sayfada yayımlanan "TURYAP markası icradan satıldı." başlıklı haberde; TURYAP hakkında, somut bilgi ve belgeden yoksun, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik, yayıncılık ilke, etiğiyle bağdaşmayan ve markamızın ticari itibarı zedelemeye yönelik asılsız ifadeler kullanılmıştır." denildi.

TURYAP YAPI A.Ş. olan, icra dosyasından yapılan ihale henüz kesinleşmediğinin belirtildiği açıklamada; "Turyap markasının Çevtaş Çevre Teknolojisi A.Ş. ye ait olduğu haberi asılsızdır. Yapılan ihale usulsüzdür ve feshi için dava açılacaktır. Kısaca, markaların kıymet takdiri de dahi olmak üzere tüm işlemler ve neticede ihale de usulsüz olarak gerçekleştirilmiştir. Tarafımızca ihalenin feshi davası başta olmak üzere dosya kapsamındaki tüm usulsüz işlemlerile igili dava açılmış olup bazı davalar istinaf aşamasındadır. Hukuki süreç devam etmekte olup kesinleşen bir satış işlemi bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi. 

Kamuoyu açıklamasında TURYAP(tan yapılan açıklama şöyle devam etti:

Diğer yandan, haber içeriğindeki "Turyap vekili arandı ulaşılamadı'' şeklinde ifadeler asılsız olup, tarafımızla konu hakkında iletişime geçilmemiştir. Kaynağı araştırılmadan yapılan haber, TURYAP’ı maddi vemanevi ağır, telafisi mümkün olmayan zararlara uğratmaktadır. TURYAP’ın kendisinin, çalışanlarının, iş birlikçilerinin,temsilciliklerinin ve tüm bu kişilerin ilişkili taraflarının ticari itibarlarını zedeleyen, asılsız, mesnetsiz ve spekülatif yayınlara karşı yasal haklarını kullanmayı tüm çerçevesiyle değerlendirdiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)