Alexa
banner314

Twitter Hesap Silme

Twitter hesap silme işlemi, günümüzde en çok tercih edilen ve zaman geçirmek için kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan twitter’da bulunan kullanıcıların farklı sebeplerle gerçekleştirmek istedikleri bir işlemdir.

Twitter Hesap Silme
banner327

Twitter hesap silme işlemi, günümüzde en çok tercih edilen ve zaman geçirmek için kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan twitter’da bulunan kullanıcıların farklı sebeplerle gerçekleştirmek istedikleri bir işlemdir.

Öyle ki insanlar günlük yaşantılarını veya ifade etmek istedikleri düşünceleri twitter aracılığı ile yüz kırk karaktere sığdırarak ifade etmektedirler. Uzun bir süre twitter da zaman geçiren kişiler yararlı hesapları takip ettiği takdirde haber bültenlerine bakmadan da gündelik olaylardan haberdar olabilir. Tüm bu güzelliklerin yanında, genelde twitter hesaplarına bulaşan virüs nedeniyle yani kişiye ait hesapların kontrol dışında paylaşım yapmaya başlaması ile beraber hesap sahipleri bunu bir şekilde engelleyemedikleri için twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek istemektedirler. Peki, twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Twitter hesabını silmek isteyen kullanıcılar için twitter, diğer sosyal ağlardan daha kolay bir sistem geliştirmiştir.

Sırasıyla Twitter Hesap Silme İşlemi

Twitter hesabınızı silmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir;

  1. Herhangi bir internet tarayıcısı ile twitter profilinize giriş yapmak,
  2. Ana sayfada sağ üst köşedeki resminize tıklamak,
  3. Ayarlar ve gizlilik menüsüne giriş yapmak,
  4. Hesap ayarlarını seçmek.

Bu işlemlerden sonra en altta hesabımı devre dışı bırak yazısına tıklayarak twitter hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme İşleminde Dikkat Edilecekler

Twitter hesap silme için gerekenleri yaptıktan sonra twitter bu isteğinizi sisteme kaydedecektir. Ama burada dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Twitter hesabına ait tüm verileri 30 gün boyunca saklamaktadır. 30 günün tamamlanması ile birlikte hesabınız geri dönüşü olmayacak şekilde silinmektedir. Bu 30 gün içerisinde hesabınızı silmekten vazgeçerseniz, hesabınıza giriş yaparak silme işlemini durdurabilirsiniz.

  • Hesabını sadece kullanıcı adını değiştirmek için silmek istiyorsan twitter size hesabınızı silmeden kullanıcı adını değiştirme imkânı da sunuyor. Yine ayarlar bölümünden bunu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer hesabınıza ait kullanıcı adını veya e-posta adresinizi başka bir hesap açarak kullanmak istiyorsanız hesabınızı silmeden önce bu bilgileri değiştirmeniz gerekmektedir. Bilgiler kalıcı olarak silinmeden başka bir hesapta kullanamazsınız.
  • Devre dışı bırakma işlemini onayladıktan dakikalar sonra diğer kullanıcılar profilinize erişemez duruma gelecek.
  • Herhangi bir arama motorunda var olan içerikleriniz ise twitter hesap silme işlemi ile ortadan kaldırılamayacaktır.

Twitter Hesap Silme İşlemindeki 30 Günlük Ek Süre

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra twitter hesabınız için silme işlemini başlatmış olacaksınız. Ardından 30 günlük bir bekleme süresi gelecek ve daha sonra twitter hesabınız tamamen silinmiş olur.

Twitter hesap silme işlemini başlattıktan sonraki 30 günlük süre içerisinde herhangi bir zamanda hesabınızı silmekten vazgeçecek olursanız, twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra dahi geri dönme şansını tanıyor. Silme işlemini durdurmak için hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak: https://www.teknokenar.com/twitter-hesap-silme/

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 19:05
YORUM EKLE

banner307

banner325