UAESEB'dan Ülkü Ocaklarına 'Eğitim' Desteği

Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB), Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Azerbaycan’ın Şuşa şehrinde Üzeyir Hacıbeyli adına inşa edilecek olan okula 50.000 TL katkıda bulundu.

Güncel 04.03.2021, 11:14 04.03.2021, 11:22
UAESEB'dan Ülkü Ocaklarına 'Eğitim' Desteği

Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB), Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Azerbaycan’ın Şuşa şehrinde Üzeyir Hacıbeyli adına inşa edilecek olan okula 50.000 TL katkıda bulundu.

Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) Genel Başkanı Talip Geylan, Türkiye ile birlikte Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kosova, Romanya, Makedonya, KKTC ve Irak olmak üzere 9 ülkede faaliyet gösteren eğitim sendikası ve öğretmen örgütünün üye olduğu UAESEB’in Türk Dünyası’ndaki kültürel ve eğitim işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla kurulduğunu ifade ederek, “UAESEB, Türk Dünyası idealinin vücut bulmuş halidir. Birlik olarak, ülkelerimiz arasında var olan duygusal bağın kuvvetlendirilmesi ve başta eğitim, bilim ve kültür olmak üzere her alanda işbirliğinin artırılması amacıyla gayret ortaya koyuyoruz. Bu anlamda sergilenen her türlü faaliyete de imkanlarımız ölçüsünde destek oluyoruz.

Türk kültürü açısından büyük önem arzeden Şuşa şehrinde Azerbaycan Milli Marşı’nın bestecisi Üzeyir Hacıbeyli adına okul yaptırılacak olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz.

Türk Dünyası’nın dört bir yanında bulunan eğitimciler olarak, Milliyetçi Hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin iradesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in takdirleriyle ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın organizasyonuyla yürütülecek bu sürece emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca projenin her safhasını büyük bir heyecan ve özveriyle takip eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ı da özellikle tebrik ediyorum.

Bu inisiyatifin doğuracağı yeni iklim, inşallah Türk coğrafyasının her yanına dalga dalga yayılacaktır. Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) olarak, bu projeye katkımızı ifade ediyor ve tüm vatandaşlarımızı da ‘Gelin, çorbada tuzumuz olsun’ diyerek bu hayırlı hizmete destek olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)