Ücretsiz Maske E-Devletten Yapılacak Açıklaması

ePttAVM üzerinden başvuruların alınacağının açıklanması ardından belirtilen internet adresi yoğunluk nedeniyle çöktü. Hemen ardından e-devlet ücretsiz maske başvurusu e- devlet üzerinden yapılacağı açıklandı.

Güncel 06.04.2020, 13:31 06.04.2020, 16:21
Ücretsiz Maske E-Devletten Yapılacak Açıklaması

Ücretsiz maske başvurusu ve dağıtımı ePttAVM üzerinden yapılacağı belirtilmiş ancak yoğun başvuru sonrasında başvuru için gösterilen site çökmüştü. Gece saatlerinde yapılan yeni açıklama ile ücretsiz maske başvuru işlemlerinin e-devlet’e taşındığı belirtildi.

65 yaş üzeri ve 20 yaş altı evden çıkma kısıtlaması bulunan kişiler dışında herkes ücretsiz maske başvurusu yapabilir. Vatandaşlar her hafta 1 paket içerisinde yer alan 5 maske alma hakkına sahip olacaklar. Maskeler PTT Kargo tarafından ücretsiz olarak dağıtılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşlara maske imkanı düzenli olarak sağlanacak.

Belirtilen adresten yapılan açıklama şöyle: 

"Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Ücretsiz maske teminine ilişkin sistem e-Devlet Kapısı üzerinden kullanıma açıldığında gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla"

E-DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)