Ülkelerin Yaşam Kalitesinde Türkiye Kaçıncı Sırada?

 Birçok ülkenin yer aldığı raporda Türkiye'nin de kaçıncı sırada olduğu belli oldu. Peki Ülkelerin Yaşam Kalitesi raporunda Türkiye Kaçıncı Sırada yer alıyor?

Güncel 21.09.2020, 11:36
Ülkelerin Yaşam Kalitesinde Türkiye Kaçıncı Sırada?

Ülkelere göre yaşam kalite endeksi 2020 raporu açıklandı. Peki bu rapora göre Türkiye kaçıncı sırada yer aldı?

Trafik, güvenlik, sağlık, nüfus, iklim gibi farklı kategoriler baz alınarak hazırlanan raporda Türkiye’nin yaşam kalitesi bakımından 45’inci sırada yer aldığı kaydedildi. Farklı kategoriler baz alınarak hazırlanan raporda ülkemizin endeksi 126,40 olarak belirlendi.

Ajans Press, yaşam kalitesi ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. 

Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl yaşam kalitesi ile alakalı 2 bin 120 haber çıktı. Geçen senenin haber adetlerine bakıldığında ise 4 bin 992 olduğu kaydedildi. Türkiye’de yaşam kalitesi bakımından sağlık haberlerinin ön planda olduğu gözlendi.

Ülkelere göre yaşam kalite endeksi 2020 raporu açıklandı. Birçok ülkenin yer aldığı raporda Türkiye’nin yaşam kalitesi bakımından 45’inci sırada yer aldığı kaydedildi. Trafik, güvenlik, sağlık, nüfus, iklim gibi farklı kategoriler baz alınarak hazırlanan raporda ülkemizin endeksi 126,40 olarak saptandı.Yaşam kalitesi bakımından ilk sırada yer alan ülke ise 192,53 ile Danimarka olurken, ikinci sırada 190,92 ile İsviçre, üçüncü sırada ise 186,40 ile Finlandiya olarak yer aldı. Listeye bakıldığında da Türkiye’nin Çin, Rusya, Brezilya ve Meksika gibi birçok ülkenin üstünde yer aldığı görüldü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)