Alexa

Ülkü Ocaklarından çocuklara ücretsiz kitap

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ülkü Ocakları Başkanlığı, Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla çocuklara ücretsiz kitap dağıttı.  

Ülkü Ocaklarından çocuklara ücretsiz kitap
banner327

Ayvalık’ın trafiğe kapalı Talatpaşa Caddesi’nde yapılan Ülkü Ocaklarının etkinliğine vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve ebeveynleri çocuklara kitap okutmaya teşvik etmeye yönelik gerçekleştirilen etkinlikte ülkücü gençlerin çocuklarla kurduğu sıcak diyaloglar dikkatlerden kaçmadı.


Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Şube Başkanı Emin Necdet Öner, “Kasım ayının 2. Haftasının Dünya Çocuk Kitap Haftası olması dolayısıyla kardeşlerimize ücretsiz kitap dağıttık. Amacımız dağıtılan kitaplar ile çocuklara kitap okuma sevgisi kazandırmak, anne ve babaları çocukları için kitap almaya yönlendirmek, kardeşlerimizi evlerinde kendi kitaplıklarını kurmaya teşvik etmek, okul ve sınıf kitaplıklarını zenginleştirmek, ders kitapları dışındaki kitapların da okunmasını sağlamaktır. Televizyon ve internetin esiri olmuş sadece gördüğünü uygulayan değil okuduğunu çabuk kavrayabilen, olaylara farklı açılarından bakabilen ve sorgulayabilen bir Türk gençliği yetişmesine katkı vermektir” dedi.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 21:35
YORUM EKLE

banner325