banner434

Ülkücüler Dikkate Alınmalıdır!

15 Temmuz Darbe girişimi Türkiye'de önemli bir dönüm noktası olarak tarihe geçecektir. MHP ve Ülkücü kuruluşlar bu safhada önemli bir görev ifa etmiştir.

Güncel 22.07.2016, 15:34 22.07.2016, 15:43
Ülkücüler Dikkate Alınmalıdır!
MHP’li ve Ülkücülerin bu safhada kale ve ciddiye alacakları tek merkez MHP ve Ülkü Ocaklarıdır.

Bunun dışında sosyal ağlarda, platformlarda tartışılan veya ortaya koyulan istek ve temennilere veya yönlendirilmelere kulak asmamalıdır.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin darbe girişiminin hemen ardından Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı  Binali Yıldırım'ı arayarak, MHP’nin hükümetin yanında yer aldığını belirterek destek vermesi takdir-e şayandır. Ardından, Ülkü Ocakları Genel Merkezi Başkanlığı'nın olayı derhal organize etmesi ve tüm Türkiye’de ülkücü teşkilatların hareket geçmesi darbe girişimi seyrinde çok önemli olmuştur.

MHP ve Ülkücü hareketin içinde var olan Genel Başkanlık mücadelesi hiçbir şekilde teşkilatlanmayı engellememiştir. Ülkücüler siyasi teferruatlarla ilgilenmemiş, tüm türk milleti'nin ortak paydalarında bir araya gelerek bir kez daha asilliğini göstermiştir.

Bütün ülkücüler birlik ve beraberlik içinde top yekun harekete geçmiştir. Vatanına, milletine ihanete yeltenmiş hadsizlere  karşı, Türkiye’de birlik ve beraberliğin  oluşturulmasında ve topyekun mucadelede çok önemli bir görev ifa etmiştir.

Bu raddede ‘Ama’sız ve ‘fakat’sız bir şekilde, bütün siyasi çekişmeleri tavır ve davranışları geride bırakılarak, milletinin birlikte hareket etmesi, bir bütün olarak tepki sağlanması için hükümete verilen destek tarihe altı çizilerek geçecek kocaman bir nottur.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)