Ülkücülere Ters Kelepçe

Kocaeli Üniversitesi konsey seçiminde yaşanan gerilimden sonra MHP ve Ocak başkanlarınında aralarında olduğu Ülkücülere ters kelepçe takıldı.

Güncel 12.01.2017, 23:00 29.08.2021, 19:29
Ülkücülere Ters Kelepçe

Kocaeli Üniversitesi Konsey seçiminde yaşanan gerginlik sonrasında Ülkücülere karşı reva görülen muamele tepkilere yol açtı.

Ülkücü gençlerin Kocaeli Üniversitesinde Konsey seçimlerini kazanmıştı. Ardınan seçimler geçersiz sayılmış ve yeniden seçim kararı alınmıştı. Tekararlanan seçimde yaşanan tartışmalar sonrası ülkücüler ters kelepçe ile ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

İçlerinde Kocaeli MHP İl Başkan Yardımcısı Ercan Bayrak, Kocaeli İl Ocak Başkan Yardımcıları Murat Keleş, Abdullah Dülger, Karamürsel Ocak Başkanı Cihan Özer, Körfez Ocak Başkanı Zafer Kılıç'ın da bulunduğu 35 Ocaklı ters kelepçe ile Emniyet Genel Müdürlüğüne götürülmesi tepkilere yol açtı.

Kocaeli İl Başkan yardımcılarından Erkan Azeri, kendisinin ve yine MHP İl Başkan yardımcısı Hamza Güloğlu'nun da ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğüne davet edildiklerini, yaşanan olayın azmettiricisi olarak gösterilmek istendiklerini bildirdi.

Yeniçağ

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)