Ünlü isimler Muhammed Ali'yi andılar

74 yaşında hayata gözlerini yuman boks dünyasının efsanesi Muhammed Ali'yi ünlüler unutmadı.

Güncel 04.06.2016, 18:06
Ünlü isimler Muhammed Ali'yi andılar
Drogba'dan Arda Turan'a birçok isim, sosyal medya hesaplarından, efsanevi yumruğu andı.

Uzun süredir devam eden parkinson hastalığının yanı sıra idrar yolu yetmezliği çeken Muhammed Ali, önceki gün kaldırıldığı hastanede solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Boks dünyasının gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından birisi olarak gösterilen efsanevi yumruk, dünyanın dört bir yanında anıldı. Ünlü isimler de Muhammed Ali'yi, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla unutmadı. Yapılan bazı paylaşımlar şunlar:

Eski İngiliz futbolcu David Beckham, Muhammed Ali'yle olan bir fotoğrafını paylaşarak şu notu düştü:
"Gelmiş geçmiş en mükemmel... En büyük ve en iyi... Huzur içinde uyu."

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Fildişi Sahilli yıldız futbolcu Didier Drogba, Muhammed Ali'nin Afrika ziyareti sırasında, yerel halkla olan bir fotoğrafını paylaştı. Drogba, fotoğrafa not olarak da "İnsanların gelmiş geçmiş en büyük şampiyonu. Huzur içinde uyu." notunu yazdı.

Muhammed Ali'den sonra ağır sıklet boks şampiyonluğu yaşayan isimler de efsaneyi unutmadı. Lennox Lewis ve Mike Tyson, hesaplarından Muhammed Ali'nin fotoğraflarını paylaştılar. Tyson, kişisel hesabında "Tanrı şampiyon için geldi" ifadesine yer verdi.

Milli takım kampında bulunan kaptan Arda Turan da, Muhammed Ali fotoğrafı paylaştı. Barcelona forması giyen yıldız oyuncu şu notu düştü:
"Haklı olduğunda kimse hatırlamaz ama haksız olduğunda kimse ismini unutmaz. Allah rahmet eylesin. Güle güle şampiyon."

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, sosyal medya hesabından Muhammed Ali için "Güle güle şampiyon" ifadesini kullanırken, Galatasaray'ın resmi hesabı da Muhammed Ali fotoğrafı paylaşarak "Unutulmaz." dedi.
Yorumlar (0)