Alexa

Ünlü Kabadayı Çakıcı Hastaneye Kaldırıldı

Bolu F Tipi Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, dün akşam solunum yetmezliğinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Ünlü Kabadayı Çakıcı Hastaneye Kaldırıldı

Bolu F Tipi Cezaevinde  bulunduğu koğuşta dün akşam solunum yetmezliğinden rahatsızlanan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı hastaneye kaldırıldı.

İzzet Baysal Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Çakıcı’nın hastaneye getirilmesi sırasında hastane yolunda ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Yapılan muayenesinde halk dilinde kronik bronşit olarak da bilinen Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ile ilgili tedavi uygulandı. Yaklaşık 3 saat tedavi altında tutulan Alaattin Çakıcı taburcu edildi.

Alaattin Çakıcı'nın durumuyla ilgili bir açıklama yapan avukatı Can Sevinç: Müvekkilinin rahatsızlanmasının sebebinin bolu'nun nemli havasından kaynaklandığını, ayrıca Bolu F tipi cezaevi'nin yanında bulunun çimento fabrikasının oluşturduğu hava kirliliğinin hem Alaattin Çakıcı'nın hastalığını tetiklediğini ayrıca orada bulunan binlerce asker polis sivil halk ve çocukların sağlığını kötü etkilediğini dile getirerek; "Müvekkilimin rahatsızlığı nedeniyle Devletin hastanelerinin vermiş olduğu kirli havada ve % 45 nem oranının üstünde yatamaz yazılı kurul raporlarına rağmen, Bolu'da her hastaneye çıkışta doktorların nemli ve kirli havada tedavisinin mümkün olmadığını belirtmelerine rağmen Adalet Bakanlı'ğı bu konuya duyarsız kalmıştır." dedi. Avukat Sevinç, müvekkili Alaattin Çakıcı'nın herhangi birinden veya kurumdan hiçbir talebinin beklentisi olmadığını, sadece Allah'a biat ettiğini, Çakıcı'nın sağlık durumunun şu an iyi olduğunu fakat Bolu'nun nemli ve kirli havasında kalmaya devam ederlerse daha büyük sorunlarla karşılaşabileceklerini belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 11:53
YORUM EKLE