Ünlü Komedyen Atalay Demirci Tahliye Edildi

FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakim karşısına çıkan komedyen Atalay Demirci, tahliye oldu.

Güncel 17.08.2017, 16:48 17.08.2017, 16:57
Ünlü Komedyen Atalay Demirci Tahliye Edildi

Ünlü Komedyen Atalay Demirci, hakim karşısına çıktı. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada savunma yapan Demirci, FETÖ ile Dünya Radyo’da çalıştığı sıralarda “Vefa” kod adlı Muhammet Yusuf Kulaksız adlı kişi vasıtasıyla tanıştığını söyledi. 

2005 tarihinde örgütün sohbetlerine katıldığını anlatan Demirci, 2006 yılındaki ABD turnesinde Fetullah Gülen ile tanışmak için Pensilvanya’ya gittiğini kaydetti. Demirci, burada örgüt lideri Gülen’e gösteri yaptığını dile getirdi.

Demirci, gösteriler sonrası örgüt tarafından kendisine ücret ödenmediğini, gerekçe olarak da “Fetullah Gülen’i ziyaret etmenin manevi hazzı”nın bahane edildiğini belirtti. 

Para istemesine rağmen örgütün kendisine ödeme yapmadığını ifade eden Demirci, para istemesinden dolayı örgüt tarafından dışlandığını ileri sürdü. Demirci, katıldığı bir yarışma programı ile 2013 tarihinde tekrardan popüler olduğunu, bu durum üzerine örgütün kendisiyle tekrardan iletişime geçtiğini anlattı. Atalay Demirci; “Hakan Şükür ile 2008 yılından beri tanışıyorum. Enes Kanter ile ise sosyal medya kanalı aracılığıyla tanıştım” dedi. Demirci, Kanter ve Şükür ile yaptığı sosyal medya yazışmalarını kabul etti.

Demirci’nin savunmasının tamamlanmasının ardından mahkeme heyeti ara kararını açıklayarak,tahliyesine karar verdi. Adli kontrol ve yurt dışı yasağı tedbirleri uygulanan Demirci’nin, her Çarşamba günü yaşadığı yerdeki karakola giderek imza vermesi kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)