Alexa

Usta: Ayrıştırıcı Söylemlerin Olmadığı Bir Yaşam Umuduyla

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Usta: Ayrıştırıcı Söylemlerin Olmadığı Bir Yaşam Umuduyla

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Gurup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda Cinsiyetçi söylemlerin, hiçbir ayrıştırıcı söylemin olmadığı bir yaşam umuduyla diyerek, Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

BU GERÇEKLE YÜZLEŞMELİYİZ

Kadınlar Günü diye özel bir gün olması bile düşünülmesi gereken bir durum. Dünya kadınlarının varlıklarını kabullendirmek için böyle bir güne ihtiyaç duymuş olmaları büyük bir sosyolojik yara. Kaldı ki hal böyleyken biz kadına şiddetten, zulümden bahsediyoruz maalesef. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi “Toplumsal bünyemiz, kışkırtılmış erkeklik ile bastırılmış kadınlık arasında sıkışmıştır” az ya da çok dünyanın genelinde durum böyledir. Dünya insanları olarak bu gerçekle yüzleşmeliyiz ve bu ilkel düşünüşten kurtulmak için mücadele vermeliyiz. Vicdan, sevgi ve adalet yoksa teknolojik, ekonomik, siyasi ilerlemelerin de içi boş demektir. Cinsiyetçi söylemlerin dahası hiçbir ayrıştırıcı söylemin olmadığı bir yaşam umuduyla...

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 11:32
YORUM EKLE

banner325