UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu Mest Etti

UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu ve Karadeniz Ekibi’nin canlı performansı dinleyenleri mest etti.

Güncel 09.11.2019, 15:20
UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu Mest Etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında gerçekleştirilen UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu ve Karadeniz Ekibi’nin canlı performansı dinleyenleri mest etti.

30 Ekim de Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere STK ve halktan çok fazla katılım oldu.

Açılış konuşmasını UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği Başkanı Güldane Kaya yaptı. Güldane Kaya yaptığı konuşmada konsere gelen tüm konuklara hoş geldiniz dedikten sonra görev aldığı ve başkanı olduğu kuruluşların yaptığı icraatları anlattı. Güldane kaya şöyle devam etti:

“Başta Koro şefimiz Aynur Duman olmak üzere tüm saz heyetimiz, koristlerimiz, sunucumuz, muhteşem performansıyla karadeniz ekibimiz ile gönüllerin yasını, kulakların pasını sileceğiz. Bizleri yalnız bırakmayarak yanımızda yer alan tüm eş, dost, akraba ve arkadaşlarımıza konuklarımıza, sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Böyle sanatsal etkinlikler insanların birbirleriyle bağlarını güçlendirip dostlukları pekiştiriyor. Gönüllerimizde güzel dostlarımıza her daim yer var. Bizler sadece engellilerimiz için değil herkes için, tüm dostlarımız için varız. Allah izin verdiği müddetçe tüm dostlarımızın ayrıca bizlere ihtiyaç duyan her kim olursa olsun herkesin yanında ve yakınında yer alacağız. " dedi.

UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar'a ayrıca teşekkür eden Güldane Kaya, "Kendisini konser öncesi bir hayli yorduk. Bu esnada UTEF olarak ilçe temsilcilerimizin de bu konser vesilesi ile atamalarını gerçekleştireceğiz. Aramıza yeni katılan gönül dostlarımıza hoş geldiniz diyor ve hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkan Yardımcılığını üstlendiğim UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu ve Başkanı olduğum Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği olarak faaliyetlerimize gelecek olursak her şeyden önemlisi geleceğimizin mimarı olan gençlerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Burslu okuttuğumuz, maddi durumları yetersiz, anne babaları olmayan ve son derece başarılı olan engelli ya da engelli yakını çok sayıda üniversite öğrencisi genç kızlarımız mevcut. Burslu okuttuğumuz öğrencilerimizi çok sayıda hayırsever ile buluşturarak onlara destek oluyoruz. Hayırseverler bizim aracı olduğumuz bu durumda bursları öğrencilerin kendi banka hesaplarına doğrudan yatırıyorlar. Biz burada sadece hayırseverler ile ihtiyaç sahibi arasında bir köprü oluşturuyoruz.” dedi.

Güldane Kaya’dan sonra konuşan UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı M. Mete Kaçar konuşmasında: “Bu tür etkinlikler yapılan hizmetlerin kamuoyuna duyurulması için bir vesiledir. Başta Koro Şefi Aynur Duman’ın ve Koro arkadaşlarımıza bu özverili çalışmalarından dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca yaklaşık 2 aylık çalışmanın da burada kamuoyuyla paylaşılmasını sağlıyoruz. UTEF bu etkinlik esnasında Muratpaşa İlçe Başkanlığına Ebru SERİM’i, Burdur Bucak İlçe Başkanlığına Mehmet EVECEN’i, Konyaaltı İlçe Başkanlığına Fazilet SANLIOĞLU’nu ve Bilim ve Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığına Sevda YILMAZ’ı görevlendirdi. Aramıza yeni katılan UTEF gönül dostlarıyla güzel hizmetler ve projeler çıkaracağımıza inanıyorum. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmalardan sonra Aynur Duman’ın önderliğinde UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu müzik ziyafetiyle dinleyicilerle buluştu. Konserde halk müziğimizden en güzide parçalar seslendirilirken, Karadeniz Ekibinin yöresel şarkıları ile keyifli anlar yaşandı. Fotoğraf çekimlerinden sonra konser son buldu.

Yorumlar (0)