Vefa Destek Grubu ne demek, Telefon Numaraları Kaçtır?

Korona Virüsün tüm dünyanın başına bela olması ardından yeni bir dünya düzenine doğru kapı aralandı. Bu dönemde ilk defa duyulan bir çok terim ve kelimeler dilimize girdi. Vefa Sosyal Destek Grubu da bunlardan birisidir. Peki Vefa Sosyal Destek Grubu ne demektir, ne zaman çıkmıştır.

Güncel 15.05.2020, 02:03 15.05.2020, 03:43
Vefa Destek Grubu ne demek, Telefon Numaraları Kaçtır?

Vefa Sosyal Destek Grubu ne demek? korona virüs ülkemizde görülmeye başladığında ve sağlık bakanlığı tarafından açıklanması ardından Türkiye Cumhuriyeti Devleti coronavirüse karşı çok çeşitli önlemler, tedbir paketlerini çıkardı. En önemli tedbirlerden birisi de sokağa çıkma yasağı oldu. 

Vefa Sosyal Destek Grubu ne demektir?

Vefa Sosyal Destek Grubu sözü, korona virüsün Türkiye'de de yayılmasıyla birlikte dilimize girdi. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastalarının evlerinde mağdur olmaması için ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek grupları gideriyor.

İlk defa yapılan açıklamada “Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere Valiliğimiz ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri kuruldu.” denildi. Yani; Vefa Sosyal Destek Kurumu; Polis, Jandarma, Bekçi, AFAD personeli gibi kamu çalışanlarından oluşan ve koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara ayrdım amacıyla kuruldu. 81 ilde ve ilçelerinde görev yapan Vefa Sosyal Destek personelleri valilik ve kaymakamlıklara bağlı olarak örev yapmaktadır. Ancak, "Vefa Destek Grubu" Oluşturulan grubun kararı, görevlendirmesi ve koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş ve STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyeceği belirtiliyor.

Vefa Sosyal Destek Grubu numarası kaçtır?

Vefa Sosyal Destek Grupları'na 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar; 112, 155, 156 ve diğer numaralardan ulaşabilmektedir. 

Polis, Jandarma, Bekçi, AFAD personeli gibi kamu çalışanlarından oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri, gelen talepleri karşılarken, maske, kolonya, sabun ve dezenfeksiyon ürünlerinden oluşan kolileri de vatandaşların evlerine götürüyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı