Yasin Sevgili: Elektrikli Yerli Tren Müjdesiyle Göğsümüz Kabardı

ÖZ TAŞIMA İŞ sendikası İstanbul il başkanı Yasin sevgili, Ulaştırma haberleştirme ve alt yapı bakanlığının İstanbul'da düzenlediği Ulaştırma Şurasına katıldı.

Güncel 08.10.2021, 16:23 08.10.2021, 17:16
Yasin Sevgili: Elektrikli Yerli Tren Müjdesiyle Göğsümüz Kabardı

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'na davetli olarak katılan Öztaşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili, "Sendika olarak Devletimizin projelerinde adımızı duyurmaya devam edecegiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda buluynduğu önemli açıklamalarda; demiryolu çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Erdoğan, "Milli elektrikli lokomotifimizin üretimine önümüzdeki yıl başlıyoruz. Hızlı tren tasarımını tamamladık" açıklamasında bulunurken, Kanal İstanbul'la ilgili de açıklamada,"Kanal İstanbul fiilen uygulama aşamasına gelmiştir. İlk somut adım Sazlıdere'dir. Diğer işleri de belli plan dahilinde sürdüreceğiz" ifadelerine yer verdi.

Türkiye, haberleşme, lojistik, taşımacılık sektörlerinde Avrupa ve Asya'nın merkezi olacaktır

Ulaştırma haberlestirme ve alt yapı bakanlığının istanbulda düzenlediği Ulaştırma Şura'sına UABK'nın davetlisi olarak katılan Öztaşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası ardından yaptığı açıklamada, "Bakanımıza ve Bakanlık çalışanlarına bu olağanüstü organizasyon ve emekleri için teşekkür ediyorum. İnanıyorumki şura da yapılan degerlendirmelerle ülkemiz haberleşme, lojistik, taşımacılık sektörlerinde Avrupa ve Asya'nın merkezi olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da vermiş olduğu elektrikli yerli Tren müjdesiyle gögsümüz kabardı. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin. iz bırakan sendika Öz Taşıma İş Sendikası olarak devletimizin projelerinde adımızı duyurmaya devam edecegiz." dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)