Alexa


Yazıcıoğlu'nun Başlattığı Eserler...

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Tokat'ta görev yaptığı dönemde yaptırdığı eserler yeniden canlandırılıyor

Güncel 31.10.2016, 15:27
Yazıcıoğlu'nun Başlattığı Eserler...
 Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Tokat'ta görev yaptığı dönemde yaptırdığı eserler yeniden canlandırılıyor.  

Tokat'ta 1984-1989 yıllarında görev yapan merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Almus ilçesinde yaptırdığı ve uzun süredir atıl durumda olan konak Tokat Valisi Cevdet Can’ın talimatları ile onarıldı.
tokat valisi yazicioglu
Tufan Tepe Mevkinde Almus Barajı Gölü manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken 2 katlı konak Almus Kaymakamlığı'nın girişimleri ile restore edildi. Yazıcıoğlu’nun kentin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli eserler bırakmış olduğunu ifade eden Vali Can, Tokat’a geldiğinde iki tesis dikkatini çektiğini belirtti.

Can; "Bu tesislerden birisi Büyük Tokat Otel, diğer Tufan Tepe’deki konak. Büyük Tokat Oteli'ni uluslararası bir zincire verdik. Dedeman talip oldu ve yeni otel tamamlanmak üzere. Tufantepe’deki eserde güzel düşünülmüş. Ama uzun yıllar kapalı kaldığı için harabeye dönmüştü. Otelle birlikte bir bütün olarak burayı da kurtarmak istedik. O nedenle tesisi çok fazla para harcamadan mütevazı bir bütçe ile tamir ettirdik. En azından oradaki odalar butik otel olarak kullanılsın istiyoruz. Burası kamunun olsun, turizme hizmet etsin istedik. Şu anda Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde İl Özel İdaresi'nde. Önümüzdeki dönem için otelle birlikte bir bütün olarak değerlendirmeyi arzu ediyoruz” diye belirtti.

Vali Can, konağı butik otel olarak işletmek şartı ile turizme kazandırılmasını arzu ettiklerini ifade ederek, Yazıcıoğlu'nun başlattıkları eserleri canlandırdıklarını söyledi. Can; "Devletin kurduğu tesisler vatandaşa hizmet bakımından en iyi şekilde dönmesi lazım. Buradaki esas hedef Almus Barajı turizmini bir turizm tesisi ile taçlandırmak. Bu tesis belki de buraya başka tesislerin gelmesini de sağlayacak. Almus’ta karavan tesisi de kurmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P