banner434

banner433

YEDAŞ’a, Türkiye’ye enerji veren kadın Ödülü

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ)’ nin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’ nde aday olarak gösterdiği Ar-Ge Şefi Tuba Buğdaycı AVŞAR Profesyonel kategorisinde finalistler arasında yer aldı.

Güncel 28.03.2022, 13:15 28.03.2022, 13:24
YEDAŞ’a, Türkiye’ye enerji veren kadın Ödülü

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını teknolojik altyapısıyla birleştiren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ)’ nin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ar-Ge Şefi Tuba Buğdaycı AVŞAR Profesyonel kategorisinde finalistler arasında yer aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlenen Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni ’nin dördüncüsü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı törende “Akademi Ödülü”, “İş Dünyası Ödülü”, “Profesyonel Ödülü”, “Girişimci Ödülü”, “Enerjide Örnek Şirket Ödülü”, “Geleceğe İlham Veren Kadın Ödülü” ve “Jüri Özel Ödülü” kategorilerinde ödüller verildi.

“TARİFSİZ BİR DUYGU”

Yarışmada dereceye giren YEDAŞ Ar-Ge Şefi Tuba Buğdaycı Avşar “Ödül töreninde birincilerin açıklanması sırasında inanılmaz heyecanlandım. Bu süreçte yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen aileme, yöneticilerime, tüm YEDAŞ çalışanlarına ve ekibime teşekkür ederim. Hayat mottom; Kadın, istediğinde her şeyi yapar…Kadın botunu giyer sahaya çıkar, kadın koruyucu donanımları giyer direğe çıkar, kadın ayakkabısını giyer toplantıya gider…Ülkemizde refaha ulaşmanın yolu kadının hayatın her alanına dokunmasından geçmektedir. Ulu Önder Atatürk’ ün sözünü hatırlatmakta fayda görüyorum;«İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?" dedi.

2013 yılından bu yana YEDAŞ’ta görev yaptığını ifade eden Tuba Avşar Buğdaycı iş hayatı sürecini şöyle anlattı:
"İlk görevime Afşin-Elbistan B Termik Santralinde başladım. Akabinde İstanbul’ da birçok otel, kamu binası ve sosyal tesisin elektrik tesisatlarının projelendirilmesinden, imalatına ve şantiye süreçlerine kadar tüm aşamalarında görev aldım. 2009 yılının sonunda Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’ de iş hayatıma devam ederek dağıtım sektörüne dokundum. 2009 yılından bu yana Tahakkuk-Tahsilat Mühendisi, Müşteri Teknik Hizmetler Mühendisi, İşletme Mühendisi, Proje-Tesis-Planlama Mühendisi, Bakım Şefi ve 2020 yılından bu yana AR-GE Şefi olarak çalışmakta ve sektörde birçok farklı birimde tüm enerjimle çalışmalarıma devam etmekteyim " diye konuştu.

ÇALIŞANLARA VERİLEN DEĞER

Finale kalmaya hak kazanan Ar-Ge Şefi Tuba Buğdaycı Avşar’ ı kutlayan Genel Müdür Hasan Yasir Bora, “Hizmetlerimiz ve kalitemiz ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’nın birçok ülkesinde YEDAŞ’tan söz ettirmek hedefindeyiz. Çalışanların mutlu ve huzurlu olmadığı bir yerde başarının gelmesi mümkün değildir. Motivasyon, güvenilirlik ve aidiyet duygusu, insan kaynakları stratejimizin temelini oluşturuyor. Uygulamaya aldığımız yenilikçi yaklaşımlar ile güçlü kurum kültürü sayesinde, çalışanlarımıza verdiğimiz değeri en üst seviyede tutuyoruz” diye konuştu.

SÜREKLİ ARTAN HİZMET KALİTESİ

YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, açıklamalarının son bölümünde ise, “Biz yöneticilerin en önemli görevi çalışanlarımıza hak ettikleri değerin gösterilmesini sağlamaktır. Hep birlikte hizmet kalitemizi daha da artırarak bölgemize en güzel şekilde hizmet vermeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)