Yeni korona virüsü Tedbirleri Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni korona virüs tedbirlerini açıkladı.

Güncel 03.11.2020, 21:33
Yeni korona virüsü Tedbirleri Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar ve market gibi yoğun insanların olduğu yerlerde denetim arttırılacağını, berber kuaför, nikah salonu, yüzme, internet kafe, halı saha, konser salonu vb yeri tüm işyerlerinde saat 22'de sona ereceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunarak, korona virüste alınacak yeni önlemleri açıkladı ve buna göre, Türkiye'deki tüm işletmeler saat 22.00'dan sonra kepenk kapatacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklamasında, "Türkiye bazı şehirlerimize zaman zaman endişe verici artışlara rağmen genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Sağlık altyapımızın gücü, sağlık çalışanlarımız sayesinde bu alanda herhangi bir sorunla karşılaşmadık.  Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde devam ediyor. Yıl sonunda yurt dışında üretilen aşının ülkemizde kullanılacak hale geleceğine inanıyorum. Yerli aşının da Sonbahar zamanında hazır hale gelecektir. Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korona virüsle ilgili yaptığı açıklamadan bazı bölümler şöyle;

  • Pazar ve market gibi yoğun insanların olduğu yerlerde denetim arttırılacaktır.
  • Berber kuaför, nikah salonu, yüzme, internet kafe, halı saha, konser salonu vb yeri tüm işyerlerinde saat 22'de sona erecek.
  • Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek
  • Pazar yeri ve market gibi yerlerde denetimler arttırılacak
  • Paket servisi hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafa, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonunda hizmetler saat 22.00’de sona erecek

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)