banner434

banner433

YETİM MEZATI İLE 159 YETİME HAMİ OLUNDU

Yetim Vakfı, gazeteci yazar İsmail Kılıçarslan ile birlikte yetim çocuklar yararına Yetim Mezatı programı düzenliyor.

Güncel 05.04.2022, 15:19 05.04.2022, 22:14
YETİM MEZATI İLE 159 YETİME HAMİ OLUNDU

Yaşadığımız dünyada yaklaşık 400 milyon yetim bulunuyor. Yetim çocukların sayısı birçok ülke nüfusunu aşmış durumda. Yetim Vakfı, gazeteci yazar İsmail Kılıçarslan ile birlikte yetim çocuklar yararına Yetim Mezatı programı düzenliyor. Amaç korumasız çocukların yaşadığı acı tabloyu bir nebze olsun iyileştirmek.

“BEREKET DOKUNULABİLİR BİR HALE GELİYOR”

Geliri doğrudan yetim çocukların sponsorluğuna aktarılan Yetim Mezatı programı Ramazan ayında devam edecek. Manevi iklimin sardığı Ramazan ayının bereketiyle hami olunan yetim sayısı arttırılarak daha fazla yetim çocuğa ulaşmak amaçlanıyor.

Yetim mezatı ile ilgili bilgi veren gazeteci yazar İsmail Kılıçarslan: Daha önce mezatları seyreder ve oralardan alım yapardım. Acaba bu mezat formunu bir iyilik hareketine dönüştürebilir miyiz diye düşündüm ve bunu Yetim Vakfı yöneticileriyle paylaştım. Sevgili dostlarla yetim mezatı organize ettik ve bu inanılmaz bereketli bir harekete dönüştü. Kısa zaman içerisinde yetim mezatıyla 159 yetim kardeşimize sponsoru olmayı, vesile olmayı başardık. Bu mezata insanlar gönüllü olarak ürün bağışlıyorlar. Mezatı izleyen insanlar buradan ürün alarak doğrudan bu fonun yetimlere aktarılmasını sağlıyorlar. Yetimlerin mutlu olmasını ve güvende olmasını sağlıyoruz Yetim mezatı hayatım boyunca yaptığım en güzel işlerden biri Kendi hayatımda bunun yansımalarını olağanüstü güzel şekilde görüyorum. Bereketin dokunulabilir hale geldiğini görüyorum yetim mezatlarından sonra. Şu ana kadar yaptığım yetim mezatı yokki ertesi gün güzel bir haber almayayım ”dedi.

YETİM MEZATINDA HANGİ ÜRÜNLER VAR?

Katılımcıları ilk dakikalardan itibaren heyecanlandıran mezatta antika ürünler, saatler, takılar, tesbihler, vintage ürünler, objeler, porselenler, hat ve resim tabloları, çakılar, lambalar, nostaljik ürünler, tarihe ışık tutan el sanatları ve daha niceleri bulunuyor. Yetimler yararına düzenlenen mezatta ürünlerin her birinin fiyat politikası farklı. Ama üzülmeyin her bütçeye göre ürün var. Öğrenciler için ürünler 50-100 liradan başlarken kimi değerli tablolar 20 bin liradan alıcı buluyor. Kimi ürünlerin ise satış fiyatları açık artırma usulü alıcıların teklifleriyle belirleniyor.

GÖNÜLLÜ OLARAK ÜRÜN BAĞIŞLANIYOR

Gelirlerinin tamamı yetim çocukların sponsurluğuna aktarılan mezat kısa sürede bir iyilik hareketine dönüştü. Mezatı izleyen bağışcılar buradan ürün alarak bu fonun yetimlere aktarılmasını sağlıyor. Veren de alan da yetimlerin mutluluğuna katkı sağlıyor.

AMİGURUMİ BEBEKLERİN HİKÂYESİ

Bağışçıların teklifleri attırarak hayırda yarıştığı Yetim Mezat’ında  yetim annelerinin kendi el emekleriyle yaptığı amigurumi bebekler dikkat çekiyor. Çünkü bu bebeklerin bir hikâyesi var. Öncelikle savaş ortamında hayata tutunmaya çalışan yetim anneleri için Yetim Vakfı’nın kurduğu tekstil tasarım atölyesinde yetim annelerine amigurumi bebekleri nasıl yapılacağı öğretiliyor. Ardından yapılan bebekler yetimlerin yararına düzenlenen Yetim Mezatı’nda  hayırseverler tarafından bir yetime hediye ediliyor. Bedelleri ise yetim annelerine ulaştırılıyor. Yetim annelerin yüreklerindeki sevgi ve hüznü bir araya getirerek ilmek ilmek ördükleri bu oyuncağı bir yetime hediye ederek, iyilik yolculuğuna ortak olabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)