Alexa

Yine Doktora Darp!

Adana'da Kabinde bir başka hastaya bakan Doktor hasta yakınının saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan Dr. Talip Yalım hastaneye yatırıldı.

Yine Doktora Darp!
banner327

Adana Seyhan ilçesindeki özel bir hastanedei acil servisine başvuran bir kadın hastayı muayene ettikten sonra tetkik istedi. Dr. Talip Yalım, kabinde başka bir hastaya bakarken henüz bilinmeyen bir nedenle kadın hastanın yakınının saldırısına uğradı. Kasığına tekme atılan doktor düşerken de başını çarptı. Tıp merkezinde testis ve kafa travması tanısı konulan Dr. Yalım, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


Olayla ilgili açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Hasta yakınının saldırısı sonrasında meslektaşımız çalıştığı Ömür Tıp Merkezinden acil olarak testis travması ve aynı zamanda kafa travması tanısıyla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Tedavisi takip ediliyor" dedi. Meslektaşlarının haklarını her türlü yasal ve hukuki yollardan arayacaklarını ifade eden Dr. Ökten, "Bu süreçte her türlü şiddete uğrayan hekimlerin şikayetlerinden kesinlikle vazgeçmemelerini istiyoruz. Her zaman için meslektaşlarımın yanındayız. Sağlıkçılara saldırı yapanların hemen tutuklanmasını ve cezaların ağırlaştırılmasını istiyorum. Bu konuda Sağlık Bakanlığını göreve çağırıyorum. Cezalar artarsa bu tür olayların kısmen önlenebileceğini düşünüyorum" diye belirtti.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 13:05
YORUM EKLE