Yunanistan'a Kaçarken Yakalandılar

FETÖ/PDY örgütü soruşturma kapsamında açığa alınan ve memurluktan ihraç edilen doktor ve öğretmen Yunanistan'a kaçarken yakalandılar.

Güncel 11.09.2016, 14:22
Yunanistan'a Kaçarken Yakalandılar
EDİRNE -Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 10 Eylül 2016 Cuma günü sabah saat 05.00 sıralarında, Türkiye-Yunanistan sınırını yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların yanlarında Meriç Nehri’nde kullanılmak üzere bulundurdukları şişme bot ve kürekler de ele geçirildi.

12 bin 500 Euro’ya anlaşmışlar
Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada, H.A.’nın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında doçent doktor olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 26 Temmuz 2016 tarihinde açığa alındığı, Ş.Ö.'nün ise İstanbul ili Sancaktepe Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeni olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 1 Ağustos 2016 tarihinde memuriyetten ihraç edildiği tespit edildi.

Ayrıca her iki şahıs da ilk sorgularında kendilerini yurt dışına kaçırmak için İstanbul'da başka bir şahısla kendilerini kaçırmak için 12 bin 500 Euro karşılığında anlaştıklarını söyledi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 
Yorumlar (0)