Alexa

Zümrüt Apartmanı Ardından Elif Şafak'ın Şok 'Mahrem' Kitabı

Abdullah Şevki isimli yazarın yazdığı "Zümrüt Apartmanı" kitabının içeriğindeki "pedofili" satırlar tüm Türkiye'de hezeyan yaratırken Yazar Elif Şafak'ın "mahrem" kitabında da benzer satırlar sosyal medyayı karıştırdı. Peki kimdir bu Elif Şafak?

Zümrüt Apartmanı Ardından Elif Şafak'ın Şok 'Mahrem' Kitabı

Elif Şafak Mahrem kitabıyla sosyal medyaya bomba gibi düştü. Şimdi "elif şafak kimdir" merak ediliyor. Abdullah Şevki isimli yazarın yazdığı "Zümrüt Apartmanı" kitabının içeriğindeki "pedofili" satırlarının benzeri sosyal medyada yayınlanmaya başladı. Elif Şafak'ın mahrem kitabında "Sapık" içerikler ve çocuk isistismarına yönelik satırlar şok yarattı.  

Elif Şafak'ın "Mahrem" kitabında ne anlatıyor? Elif Şafak kimdir, Elif Şafak nereli kaç yaşındadır? gibi soruların cevabı aranıyor.

Abdullah Şevki isimli yazarın yazdığı "Zümrüt Apartmanı" Türkiye'yi ayağa kaldırırken, diğer bir skandal da  Elif Şafak'tan geldi. Çocuk istismarına yönelik satırlara tepkiler yağıyor.

Mahrem adlı kitabın sayfalarında bulunan içerik tepkilerle karşılandı. 

Elif Şafak'ın "mahrem" kitabından bir sayfa;

Şafak, başkanlık referandumunda "hayır" oyu vereceğini Twitter hesabından "retweet" ettiği paylaşımla şu şekilde duyurdu:

Elif Şafak Kimdir?

25 Ekim 1971, Strazburg'da doğan Elif Şafak'ın Babası sosyal psikolog ve akademisyen Nuri Bilgin, annesi diplomat Şafak Atayman'dır. Ortaokulu annesinin görev yaptığı Madrid'de  liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Elif Şafak;  ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümünde yapan Şafak, ODTÜ Siyaset Bilimi bölümünde doktorasını tamamladı. 

Elif Şafak; 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü'nü kazanan Mahrem romanı ile geniş okur kesimi tarafından tanındı.

2003-2004 akademik yılı boyunca Michigan Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak ders veren ve ardından Arizona Üniversitesi Yakın Doğu Araştırmaları bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapan Şafak, "Edebiyat ve Sürgün", "Bellek ve Politika", "Müslüman Dünya'da Cinsellik ve Toplumsal Cinsiyet" konulu dersler veren Şafak, 2004 yılında beş yazarın (Murathan Mungan, Faruk Ulay, Elif Şafak, Celil Oker, Pınar Kür) ortak kaleme aldığı bir roman projesinde yer aldı, bu roman Beşpeşe adıyla yayımlandı.

Elif Şafak 2005-2009 senelerinde Zaman Gazetesinde yazarlık yaptı.  Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık ile Berlin'de evlenen Şafak, 2006'da yayımlanan Baba ve Piç adlı romanını İngilizce olarak kaleme aldı.

Türk-Ermeni ilişkilerini inceleyen bu roman nedeniyle hakkında Türklüğe hakaret ettiği gerekçesi ile dava açıldı.

Şehrazat Zelda isimli kızı dünyaya geldi. Doğum sonrası yaşadığı depresyonu, İngilizce olarak kaleme aldığı Siyah Süt adlı otobiyografik romanda anlatan yazarın,  İki yıl sonra oğlu Emir Zahir'i dünyaya getirerek ikinci kez anne oldu.

Şimdi vatandaşlar soruyor; Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri Elif Şafak'ın MAHREM kitabı hakkında inceleme başlatacak mı? 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sukru
Sukru - 4 ay Önce

Aşmak lazım bunları

Gigi
Gigi - 4 ay Önce

Pis seytan !!!!

banner325