Alexa
banner314

AKP'den Haberal, Alan ve Balbay Çağrısı...

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ adları Ergenekon örgütüne mensup oldukları gerekçesiyle geçen ve Silivri'de mahkeme tarafından yargılanan CHP'li Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve MHP'li Engin Alan'ın partilerince ihraç edilmesinin gerektiğini kaydetti.

AKP'den Haberal, Alan ve Balbay Çağrısı...
banner327
 Özdağ; “Şayet CHP ve MHP darbelere açıklamalarında belirttikleri gibi karşılarsa darbecilikten ceza alanları hemen partilerinden ihraç etmeleri gerekiyor. Her ne kadar yargı süreci bitmemiş olsa da Yargıda Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ceza almıştır. MHP Milletvekili Engin Alan ceza almıştır. Bu insanları partileri ihraç etmelidirler” dedi. 
 
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Ramazan Bayramını Manisalı vatandaşlarla bir araya gelerek, Manisa Merkez, Gördes ve Demirci ilçelerinde teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek geçirdi. Özdağ ayrıca Yoğun geçen bayram programı dâhilinde Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Yetiştirme yurdunu ziyaret ederek kimsesizlerin kimsesi olma gayretini gösterdi.  
 
“BUNLARDAN DEMOKRAT OLMAZ”
Manisa Merkez, Gördes ve Demirci ilçelerinde teşkilat mensupları ve vatandaşlarıyla bir araya gelen Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın gündeminde Türkiye’nin darbeli yılları, Başbakan Adnan Menderes ve Ergenekon Yargı kararları vardı. Özdağ, “Merhum Menderes idam edildiğinde bu ülkede bir tek mantar tabancası bile patlamadı. Şimdi birileri darbe yapmak, örgüt ve çete kurmak hususunda yargılanıyor, bütün Türkiye’yi tahrip ve tehdit etmek istiyorlar, yargıya ve meclise inanmıyorlar sonra da kalkıp demokratız diye geçiniyorlar. Bunlar asla demokrat olamazlar” dedi.
 
“ERGENEKON ŞEFFAF BİR DAVAYDI”
1961 yılında seçilmiş iktidara karşı darbe yapıldığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ o darbe yapıldığında bir tane dahi mantar tabancası patlamadı. Demokrat Partiyi ve Menderes’i sevenler sokağa çıkarak ağaçları, araçları, vatandaşları, esnafları taciz etmediler. Devlet malına zarar vermediler. Tüm bu yaşananlar ki haksız bir dönemdi. 1971’de insanlar asıldılar. Yine aynı şekilde onları sevenler sokaklara çıkmadılar. Parlamento kapatıldı. Demirel şapkasını alıp gitti onu sevenler yine sokaklara çıkıp bir taşkınlık yapmadılar. Has keza 1980 darbesi yine öyleydi. 28 Şubat Post modern  darbede sokaklara çıkanlara çok ağır cezalar verildi. Bilindiği üzere o dönemde başörtüsüyle ilgili elele tutma eylemi yapılmıştı 30 Bin insan yurtdışına gitmek zorunda kaldı. 20 Bin insan işini gücünü bırakıp anne, babalarının evlerine gitmek zorunda bırakıldı. Memurlar, askerler işlerinden atıldılar. Üniversite hocaları taciz edildi. Yine buna rağmen insanlar vatandaşın veya devletin malına zarar vermediler. Şimdi demokratik bir Türkiye’de yargı, yürütme ve yasama birbirlerinden bağımsız bir şekilde çalışıyor. Silivri’de ki mahkemeler bahane edilerek Sarıkız, Ayışığı, Balyoz, Ergenekon davaları her gün orada mahkemeleri basanlar, mahkemeyi basarak oradaki tutukluları kaçırmak isteyenler, devlet malına zarar verenler, Tomaları taşlayanlar, ‘mahkemeyi tanımayız’ diyerek gayrimeşru ilan edenler tehdit, taciz ve marjinal çıkışlarını her geçen gün devam ettirdiler. Milleti tarafından seçilmiş Başbakan olma ünvanına sahip olan Adnan Menderes’e üç avukat verilmişti. Bugün Silivri’de yargılananları yüzlerce avukat savundu. Şeffaf bir davaydı. AİHM, Avrupa Parlamentosu bu davayı takip ediyor. Yargıtay aşamasının önü açık. Bireysel başvurunun önü açık. AİHM’in önü açık” şeklinde konuştu.
 
“SOKAKLARI TERÖRİZE ETMEK İSTİYORLAR”
Ergenekon davasıyla ilgili Yargının henüz neticelenmediği halde bazı kesimlerin süren davaları bahane ederek sokakları terörize etmek, toplum mühendisliğine soyunmak istediklerini belirten Özdağ; “Yargıyı ve alınan kararları gayrimeşru ilan etmek demokrasi ve insanlıkla bağdaşmıyor. Menderes’in avukatı üç taneydi ama bir tanesini askerlik yaptığı halde yapmadı diyerek içeri almışlardı. Ama Silivri’de yargılananları yüzlerce avukat çok net şekilde davayı yürütebiliyor. Herkesin gözü önünde tecelli eden bir dava var. CHP’liler bir yandan ‘darbeye karşıyız’ diyorlar  Parlamentoda Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonuna üye veriyorlar, bir yandan da darbe girişiminde bulunanları İşçi Partisinin arkasında, marjinal partilerin arkasında Silivri’ye giderek destek vermeye çalışıyorlar. O nedenle bunlara dikkat etmemiz lazım. Sandığa, inanmıyorlar, güvenmiyorlar, Milletin tercihlerini hiçe saymak istiyorlar. Meydanlarda çiftçilerle, esnaflarla, memurlarla, sokaktaki insanlarla siyaset yapmak yerine Silivri’de kolayı seçmek istiyorlar. Ergenekon’la, Gezi olaylarıyla kolayı seçmek istiyorlar. Kolayla siyaset yapılmaz. Siyaset zor bir iştir demir asa, demir çarıkla siyaset yapılır. Sokak, sokak, köy köy dolaşılarak siyaset yapılır. AK Parti’ye gelsinler, baksınlar öğrensinler siyasetin nasıl yapılacağını. AK Partili bütün Milletvekilleri hepimiz değişik ilçelerdeydik, köylerdeydik. Ben Gördes ve Demirci ilçelerindeydim, kahvelerde vatandaşlarımızla bir araya geldim. Şehitliği ziyaret ettim. Huzurevinde yaşlılarımızla bir araya geldim. Kimsesizler Yurdunu Kimsesizlerin Kimsesi olmak için ziyaret ettim. Diğer AK Parti Manisa Milletvekillerimizden Muzaffer Yurttaş ve Uğur Aydemir arkadaşlarımızda aynı şekilde vatandaşlarla birlikte oldular. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partilileri hukuka liyakat etmeye, saygı göstermeye davet ediyorum. Şayet dedikleri gibi darbelere karşılarsa darbecilikten ceza alanları hemen partilerinden ihraç etmeleri gerekiyor. Her ne kadar yargı süreci bitmemiş olsa da Yargıda Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ceza almıştır. MHP Milletvekili Engin Alan ceza almıştır. Bu insanları partileri ihraç etmelidirler” ifadesinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2013, 16:49
YORUM EKLE

banner307

banner325