Alaattin Çakıcı, Lütfen, sakın istifa etmeyiniz!

Boğaziçi Üniversitesinde Melih Bulu'nun istifa etmesini isteyenlerin eylemleriyle ilgili Alaattin Çakıcı sert açıklamalarda bulunarak, "İstifa etmeyin" dedi.

Gündem 08.02.2021, 10:18 08.02.2021, 12:07
Alaattin Çakıcı, Lütfen, sakın istifa etmeyiniz!

Alaattin Çakıcı, Türkiye ve Dünya gündemine dair sosyal medya hesaplarından paylaşımlarına devam ediyor. Çakıcı, gerek cezaevlerinde bulunurken gerekse tahliye olduktan sonra Türkiye meseleleriyle ilgili düşüncelerini hep paylaştı. Çakıcı dün de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bir aydır Türkiye gündemini işgal eden Boğaziçi Üniversitesi eylemleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Melih Bulu'nun istifa etmesini isteyenlere karşı Bulu'nun dik durmasını ve istifa etmemesi gerektiğini belirten Alaattin Çakıcı, "Lütfen, sakın istifa etmeyiniz! İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok. Arkanızda Türkiye cumhuriyeti devletinin ve aziz milletimizin olduğunu unutmayınız!" dedi.

MİSYONERLER...

Bir anda Türkiye'nin gündemini saran Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili batı kaynaklı provokatif eylemler düzenlediğini dile getiren Çakıcı, olaylara tarihi bir perspektiften bakarak şunları söyledi; "Geçmişe döndüğümüzde Amerikalı misyonerler tarafından Osmanlı coğrafyasında eğitim adı altında Amerikan kolejleri açılmıştır. 1863 İstanbul Robert kolejini Dr.CYRUS HAMLIN açmıştır. 1878 Elazığ Harput’ta Amerikan koleji protestan faaliyetlerinde yörenin gayrimüslim Osmanlı tebaasını da devşirmek için kurulmuştur. 1886’da Merzifon ABD kolejini kuranlar yine protestanlık faaliyetleri yürütürken, Ermeni Taşnak örgütünü Karadeniz’de örgütlemiştir. 1866 Suriye ABD kolejini Lübnan’da DANIEL BLISS protestanlık faaliyetlerinde bulunarak Osmanlı’yı zor durumlara sokmak için kurulan bu fesat yuvalarını aziz milletimiz lütfen biraz araştırsın.1863-1971 arası 100 yılı aşkın Amerikalı misyonerler tarafından yönetilmiştir. Robert koleji mezunları, bir damarı hep ABD ekseninde olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi aynı ekolün devamı olarak YÖK’e bağlanmıştır." dedi.

İkinci Dünya Savaşı sonrası soğuk savaş döneminden günümüze kadar, üst akıl, batı ve ABD, ortadoğu İslam dünyası asıl en büyük hedefleri olan Türkiye’nin üzerinde bypass yapmaya çalıştıklarını belirten Çakıcı, bunu başaramadıklarını belirtti.

Lütfen, sakın istifa etmeyiniz!

HDP, PKK’lı DHKP-C’li sempatizanları, Boğaziçi Üniversitesi’nde, İstanbul’un değişik yerlerinde ve Türkiye genelinde faaliyetler yürüttüklerine dikkat çeken Alaattin Çakıcı sosyal medyadan yaptığı açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Devletimizin teminatı olan, Devletimizin kurumları ve Cumhur ittifakına zarar vermek için, Rektör’ü istifaya davet etmektedirler. Sayın Rektör’e şunu hatırlatmak isterim, Lütfen, sakın istifa etmeyiniz! İstifa ederseniz bu terörist eylemcilerin önünü açarsınız. Bu kutlu ittifakta gedik açmaya hakkınız yok. Arkanızda Türkiye cumhuriyeti devletinin ve aziz milletimizin olduğunu unutmayınız. Devletine, aziz milletine gönül vermiş tüm duyarlı Türk vatandaşları devletinin ve cumhur ittifakının yanında olmalıdır. 

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim Alaattin Çakıcı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442