Alexa

Andımız KKTC'de Kaldırıldı...

Vatan'ın haberine göre KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 4 günlük “5. Milli Eğitim Şurası”nın son gününde, “Andımızın kaldırılması” teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Andımız KKTC'de Kaldırıldı...

 Vatan'ın haberine göre KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 4 günlük “5. Milli Eğitim Şurası”nın son gününde, “Andımızın kaldırılması” teklifi oy birliği ile kabul edildi. Gazimağusa’daki Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alan Eğitim Şurası’nda, 11 komisyonda alınan kararlar, Eğitim Şurası Genel Kurulu’nun onayına sunuldu. Karar salonda protesto edildi ama Genel Kurul’dan onay çıktı şimdi gözler Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Bakanlar Kurulu’nun da onay vermesi halinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecek. 

 
‘Andımız ırkçıdır’
 
İktidar partisi CTP’li yetkililer yaptıkları açıklamada ‘andımız’ın kaldırılması gerektiğini savunurken CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk yaptığı açıklamada,“Andımız ırkçıdır ve kaldırılmalıdır” dedi. Eski Başbakan ve CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer de ,”Türkiye’de kaldırıldı ve kıyamet kopmadı, burada da kaldırılırsa bir şey olmaz” dedi.
 
Şurada alınan kritik kararlar:
 
1) Din dersleri kaldırılsın,
 
2) İlahiyat Koleji kapatılsın,
 
3) Andımız kaldırılsın,
 
 
4) 11 yıl kesintisiz eğitim olsun..
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 14:25
YORUM EKLE