Apaydın, Ankara Milli Mücadelenin Karargâhıdır

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yazılı bir mesaj yayınladı.

Gündem 27.12.2020, 11:02 27.12.2020, 12:05
Apaydın, Ankara Milli Mücadelenin Karargâhıdır

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişiyle Ankara’nın Milli Mücadelenin karargâhı haline geldiğini belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yazılı bir mesaj yayınladı.

Ankara'nın İstiklal Savaşı'nın yönetim merkezi olarak seçilmesinin bağımsızlık sürecinde atılan öngörülü adımlardan biri olduğu vurgulayan Fevzi Apaydın, “Atamızın 101 yıl önce ayak basmasıyla İstiklal Savaşımızın karargâhı haline gelen Ankara, ülkenin kaderinin tayin edildiği önemli bir merkez olmuştur.

Ankara’nın merkez olarak seçilmesi, Atatürk'ün doğru karar verme yeteneğinin ve ileri görüşlülüğünün sonucudur. Ankara'dan yönetilen İstiklal Savaşı, ordumuzun ve halkımızın kararlılığı sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Başkent sıfatıyla taçlanan Ankara, ülkemizin kalkınmasında büyük bir rol almıştır. Türk şoför camiası adına, Ankara'ya gelişinin yıl dönümünde Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)