Azerin'in Gözyaşları ile Paylaştığı Videolu Mesaj

Azerbaycan Devlet Sanatçısı, "Allah Çırpınırdı Karadeniz’i Karabağ’da da söylemeyi nasip etsin" ifadelerini kullanan Azerin, Ermenistan ile yaşanan çatışmaların ardından paylaştığı bir videoda 6 köyün kurtarıldığı haberini verirken gözyaşlarına hakim olamadı. Peki Azerin Kimdir?

Gündem 30.09.2020, 20:34 30.09.2020, 22:45

Azerin, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısı ile yaşanan çatışmaların ardından her türküm diyen vatandaşlarıda duygulandıran bir video paylaştı. Paylaştığı bir videoda 6 köyün kurtarıldığı haberini verirken gözyaşlarına hakim olamayan Azerin'in paylaşımları tavan yaptı.

Ermenistan terör devletinin yine soydaşlarımıza saldırdığını ve Azerbaycan devleti de buna karşılık verdiğini, belirten Azerin, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Azerbaycan’a destek çağrısında bulundu ve teşekkür etti.

Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Azerin "Azerbaycan’ın yanında yer alan Türkiye’ye, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ’ya özellikle vatandaşlara teşekkür ederek şunları söyledi; "kardeşlerimizle omuz omuza dövüşmek istiyoruz diyenlerden Allah razı olsun. Bugün Azerbaycan, teke tekte Ermenistan’ı yenme gücü vardır. Güzel bir haber aldık ki 6 köyümüz geri alınmış. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Kusura bakmayın gözyaşlarımı tutamıyorum. Bunlar sevinç gözyaşlarıdır. Şehitlerimizin ruhu şad olsun." 

Azerin, "Allah Çırpınırdı Karadeniz’i Karabağ’da da söylemeyi nasip etsin" şeklinde konuşan Azerin, "Gazan mübarek olsun Azerbaycan" dedi.

Azerbaycan Devlet Sanatçısı, Azerbaycan'ın yetiştirdiği bu önemli ses kimdir? Azerin kaç yaşında, Azerin aslen nerelidir? Azeri'nin biyografi bilgileri nedir?

1971 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Azerin, Azerbaycan Bakü doğumludur. Henüz 5 yaşında iken Azerbaycan Devlet Televizyonu ve Radyosu bünyesinde solist olarak çocuk şarkıları söyleyen Azerin, 9 yaşına geldiğinde ise dünyaca ünlü Cücelerim Dans ve Müzik Topluluğunda solistliği üstlenmiştir. 15 yaşında ise Azerbaycan Devlet Televizyonu ve Radyosu’nda Menekşe Korosu solisti olmuştur. Almış olduğu eğitimlerin yanı sıra müzikal yeteneği ve bilgisi ile de önemli bir isim olan Azerin, bir çok dilde şarkı söylemiş, Dünyanın dört bir yanında konserler vermiş ve ödüller kazanmıştır.

Azerin, ana dili dışında, Kazakça, Özbekçe, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, Balkan dilleri, Rusça, ve Kırgızca bir çok eseri seslendiren Azerin, Azerbaycan Devlet Konservatuvarı Şan bölümünden mezundur. 

Azeri'nin Albümleri

Azerin 1 - 2001

Çırpınırdın Karadeniz - 2003

Azerin 2 - 2006

Yüreklerde biriz - 2015 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık