banner434

Bakan Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gündem 10.04.2022, 22:53 11.04.2022, 02:02
Bakan Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatının her gün daha da geliştiğini, beşeri ve teknik kapasitesi, teknolojisi ve yüksek kurum dünya ölçeğinde bir emniyet teşkilatı olma karakterini sürdürdüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü mesajında;

Operasyona çıkan Özel Harekatçılar; zehir tacirlerine operasyon yapan Narkotikçiler; terör örgütlerinin hücre evlerine baskın yapan TEM; mafyalarla, çetelerle, FETÖ hainleriyle, kaçakçıyla bitmez bir hesabı olan KOM; 177 yaşında.olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü mesajında şunları söyledi:

Türk Polisi 177 yaşında

"Bir saç telinden, bir damla tükürükten cinayet çözmeye çalışan Kriminalciler; yasadışı eylemlerle ifade özgürlüğü örselenmesin diye nöbet tutan Güvenlik Daire; yerinden yurdundan olmuş mazlumlar bir de göç yollarında vicdansızların elinde mağdur olmasın diye alın teri döken Göçmen Kaçakçılığı Polisi; sanal alemdeki hırsızdan, arsızdan, ahlâksızdan vatandaşı, çoluk çocuğu korumak için 7/24 ekran bekleyen Siber Polisi; ne resimleri ne isimleri hiçbir yerde olmayan, bilinmeyen, söylenmeyen, törenlerle ödüller verilemeyen ama dünyanın en büyük terör örgütlerine ve onların dış destekçilerine kök söktüren İstihbaratçılar; geceleri ve sokakları emanet ettiğimiz Çarşı ve Mahalle Bekçileri; binalarda, eğitim alanlarında, toplantı odalarında, mesai yapan her kademeden, her branştan çalışan; hatta hassas burunları ve sadakatleriyle uyuşturucuları, bombaları bulan özel eğitimli patili dostlarımız; ... Ve o tertemiz üniforma altında can veren bütün Şehitleriyle, Gazileriyle Türk Polisi 177 yaşında.    
 
177 yaşında olsa da kurulduğu günde kalmış değil. Türk Polis Teşkilatı; her gün daha da gelişiyor. Beşeri ve teknik kapasitesi, teknolojisi ve yüksek kurum dünya ölçeğinde bir emniyet teşkilatı olma karakterini sürdürüyor. 15 Temmuz’un tahribatını Aziz Milletimize hissettirmemek için mesai mefhumunu gözetmeden çalışan Türk Polisi, Koronavirüs salgınından doğal afetlere kadar çok geniş bir yelpazede kamu düzenini korumak için ortaya koyduğu bu çabasını, sayılara yansıyan başarılarla taçlandırmıştır.

Aziz Milletimizin göz bebeği olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm Polis Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve bu teşkilat için emek veren büyüklerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, bütün mesai arkadaşlarımı ve ailelerini sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)