Alexa

Başak: Bayrağa, vatana, devlete sahip çıkmayanların hali ortada

Türkiye Milletvekilleri Birliği Genel Başkanı Ramazan Başak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İçin Açıklamalarda Bulundu

Başak: Bayrağa, vatana, devlete sahip çıkmayanların hali ortada

İstiklal Gazetesi yazarlarından Can Uzunkök'e konuşan TMVB Genel Başkanı Ramazan Başak, birlik beraberliğin öneminden bahsederken 29 Ekim'in unutulan 'biz' olma şuurunun pekiştirilmesine vesile olacağını söyledi. 

TMVB Genel Başkanı Ramazan Başak, ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içerisinde olması gerektiğini söylerken, 'bayrağa, vatana, devlete sahip olmanın öneminin hatırlanması' gerektiğini ifade etti. 

Suriye'yi ve Suriyelileri Gözünüzün Önüne Getirin 

Genel Başkan Başak, vatanını kaybedenlerin içler acısı bir hale düştüklerini belirterek, "Vatanını, bayrağını yitirenlerin ne halde olduklarını hatırlamak isteyenler, sokaklarda ışıklarda perişan halde olan Suriyelileri gözlerinin önüne getirsinler." dedi.  

Suriye'ye defalarca gittiğini söyleyen TMVB Başkanı Başak, şatafat içinde yaşayan Baas Rejiminin etrafındaki insanların bile vatanlarını kaybettiğinde, birlik beraberliklerini unuttuklarında perişan hale geldiklerini ifade etti. Başak, "Komşu ülkelerimizde yaşanan bu durumlardan acilen ders çıkarılması gerekir" dedi. 

Güçlü Bir Türkiye Ortadoğu'daki Sorunların Çözümüne Katkı Sağlar 

Güçlü bir Türkiye'nin Ortadoğu'da da yansıması olacağından bahseden  Başak, "Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle ırk, dil, din, renk ne olursa olsun birbirine kenetlenmiş 80 milyonluk bir Türkiye, inanıyorum ki Ortadoğudaki sorunların çözümüne büyük ölçüde katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu. 

Tüm Türkiye'nin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Başak,  

"unuttuğumuz bir olma birlik olma şuurunun 29 Ekim'de hatırlanmasını, bu çizgide devam etmesini diliyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ramazan Başak milletvekilime saygılar adam gibi adamdir. Kendisi fakir fukara babasıdır. Delikanlıdır çok fakir gönderdim çok iyiliğini gördüm Allah başımızdan eksik etmesin.