Alexa

Başbakan'dan Savcıya Şok!

İHH'ye arama yapılması emrini veren Kilis Emniyet Müdürü görevden alındı.

Başbakan'dan Savcıya Şok!
 Kilis'te bu sabah İnsani Yardım Vakfı'nda arama yapılması ardından öğleden sonra Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Devlet Dıngı, görevden alındı.


Uzun süreden bu yana Kilis'te Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yapan ve sabah saatlerinde İHH deposuna yönelik yapılan aramada da bulunan Devlet Çıngı, öğleden sonra valilik kararıyla görevden alındı. Emniyet yetkilileri, görevden almanın valilik kararıyla yapıldığını doğrularken, gerekçesine ilişkin bilgi vermedi.

BAŞBAKAN'DAN O SAVCIYA ŞOK !

Başbakan Erdoğan, grup toplantısının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, burada da 17 Aralık operasyonu ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Suriye’de Türkmenlere yardım götüren ve MİT’in eşlik ettiği TIR’ın yasalara aykırı şekilde durdurulduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, “Buradan soruyorum; MİT bu ülkenin çıkarları için çalışan bir kurumken sen kimin için çalışıyorsun ? Ey savcı, Reyhanlı katliamında sen neredeydin? 7 gün oraya gitmedin? HSYK’ya buradan suç duyurusu yapıyorum” diye konuştu.

“Bunlar başkalarının menfaatini, örgütlerinin menfaatini Türkiye’nin ve milletin menfaatlerinin üzerinde tutuyorlar” diye devam eden Erdoğan, “ Şunu bilsinler ki bunların üzerine kararlılıkla gidecek Türkiye’de millet, milli irade ne derse o olacak” ifadelerini kullandı.

Yargının bağımsız olması kadar, tarafsız da olması gerektiğini belirten Erdoğan, “Yargıyı bir örgütün sınırsız hırslarına teslim ediyorsanız orada tarafsızlık olmaz” dedi.

Yargının hesap vereceği bir yer, kurum olmadığını anlatan Başbakan, “Biz herkesin kendi işini yapmasını istiyoruz. Siyaset yapmak isteyen siyasi parti kurar, siyasi partiye üye olur” diye konuştu.

haber3

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 21:50
YORUM EKLE