Alexa

Başbakan:'Şort Giyerim Ama'...

Başbakan Erdoğan, Türmenistan yolunda 'Başbakan tatil yaptı. Şort giydi' haberlerine ilginç bir cevap verdi..

Başbakan:'Şort Giyerim Ama'...
 Başbakan Erdoğan'ın Türkmenistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamaları köşesine taşıdı. Erdoğan 'ın şortlu Başbakan haberine çok kızdığını ifade eden Selvi, Başbakan "Ben hep şort giyerim zaten, ama setr-i avrete dikkat ederim" dediğini aktardı. İşte o yazı:
TÜRKMEN CUMHURBAŞKANI ÇOK ISRAR ETTİ

Başbakan Erdoğan'la en son AK Parti Genel Merkezi'ndeki iftarda bir araya gelmiştik. Araya uzun bayram tatili girdi. Hani birilerinin spekülasyonlara konu ettikleri bayram tatili.

Mısır'da darbenin Müslüman kanı akıtmaya devam ettiği, Türkiye'de çözüm sürecine ilişkin kritik aşamaların yaşandığı bir sırada Başbakan Erdoğan'la Türkmenistan gezisinde bir araya geldik. Gezi aniden gelişti. Yoksa dün ve bugün Selanik'te Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'le olacaktık.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov hafta sonu ısrarla davet edince Türkmenistan programı düzenlenmiş. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Enerji Bakanı Taner Yıldız'la birlikte AK Parti yöneticileri de gezide Başbakan'a eşlik ediyorlar.

Bunca önemli gelişmenin yaşandığı bir sırada Başbakan'la birlikte olunca kafamızda soracak çok soru, perde arkasını öğrenmek istediğimiz birçok önemli konu vardı. Esenboğa Havaalanı'ndan Türkmenistan'a hareket ettikten kısa bir süre sonra Başbakan'la bir araya geldik.

OLUR MU CANIM İSHAL OLMUŞUM 

Esenboğa Havaalanı'ndaki basın toplantısında meslektaşlarımız çok yerinde sorular yönelttiler, Başbakan da önemli açıklamalar yaptı. O nedenle uçakta bir araya geldiğimizde basın danışmanı Lütfullah Göktaş'a, 'Dönüşte soru-cevap yaparız' dedi. Başbakan'ı yakalamışken, ayaküstü de olsa bir şeyler koparma çabasındaydık.

'İyi dinlenmişsiniz' dedik. Anlaşılan o ki bam teline dokunmuşuz. 'Olur mu canım' dedi. 'Ne tatili, hastaymışım, oğlumla bile konuşamamışım, ağır ishal olmuşum' diye sitem etti. Yalan habere kızmıştı belli ki. 'Böyle gazetecilik olur mu?' diye tepkisini sürdürdü. Ama o kadar...

'Bu arada boş durmadım' diye anlatmaya başladı Başbakan. Tebdil-i kıyafet yapıp Bodrum'un koylarını denetlemiş.

'Başbakan şort giydi' haberlerine de işte o sırada gönderme yaptı. 'Ben hep şort giyerim zaten, ama setr-i avrete dikkat ederim' dedi. Ama asıl gelmek istediği bir nokta vardı.

MEDYA PATRONLARI YANDI  

Başbakan tebdili kıyafet giymiş, yanına da Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı alıp, Bodrum sahillerini denetlemiş. 'Durum çok kötü. Denize sıfır durumdalar, neredeyse denize düşecekler' dedi.

Başbakan'ın denetimine ünlü medya patronları da takılmış. Başbakan'ın anlatımından bu işin hukuki mevzuatına iyi çalıştığı anlaşılıyordu. 'Ooo neler neler' dedi. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı bu işlerin denetimiyle görevlendirilmiş. Sadece Ege Denizi değil, diğer sahiller de taranacak, kaçak yapılar yıkılacak.

Bu işte çok büyük gümbürtü kopacağından emin olun. Çünkü içlerinde anlı şanlı medya patronları var. Sahile sıfır yat limanları yapmışlar. Gezi'de çevre duyarlılığı adına üç-beş ağaç için memleketi yangın yerine çevirenlerin çevreye neler yaptığını böylece öğrenmiş olacağız. Başbakan'ı bu konuda çok kararlı gördüm. Sahillere sıkı denetim seferberliği geliyor
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2013, 18:56
YORUM EKLE