Başkan Erdoğan, 3 Mayıs Türkçüler Gününü Tatil İlan Etti

3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla  mesaj yayımlayarak Türkçülük Günü'nü kutlayan Göynücek Belediye Başkanı Kadir Fatih Erdoğan, 3 Mayıs Türkçüler gününün tatil olarak kutlanacağını duyurdu.

Gündem 04.05.2021, 01:33 02.05.2022, 23:26
Başkan Erdoğan, 3 Mayıs Türkçüler Gününü Tatil İlan Etti

3 Mayıs Türkçüler gününün tatil olarak kutlanacağını duyuran Göynücek Belediyesi, 3 Mayıs Türkçüler Gününü Tatil İlan Etti. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nden Göynücek Belediye Başkanıolarak seçilen Kadir Fatih Erdoğan, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda Türkçülük Günü'nü kutlayarak, 3 Mayıs Türkçüler gününün tatil olarak kutlanacağını duyurdu.

Başkan Kadir Fatih ERDOĞAN, 3 mayıs türkçülük günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi; 

"3 Mayıs’ın kahramanları; her türlü eziyet karşısında davalarından ödün vermemiş, reva görülen işkencelere ve zulme boyun eğmeyen gıpta edilecek bir duruş sonucunda Yüce Türk Milletine varlıklarını armağan etmişlerdir. 23 Türk milliyetçisi, milyonlarca Türk gencine ışık olmuştur. Milli kimlikte yaşanan tahribatlara ve yabancı akımların ithal fikirlerin karşısında başkaldırı olan bu kutlu hareket, Türk milletinin vicdanında ve özellikle gençlik üzerinde büyük bir tesir uyandırmış ve buna bağlı olarak Türk milliyetçiliğine duyulan ilgi büyümüştür. Verdikleri onurlu mücadelenin 77. yıl dönümünde, 1944 ruhunu ebediyen yaşatmaya yeminli bir Türk Milliyetçisi olarak, 3 Mayıs mücadelesinin kahramanlarını hürmet ve minnetle yâd ediyorum. 3 Mayıs Türkçülük Günümüz Kutlu Olsun. Bu özel Günü Belediyemizde görev süremiz boyunca tatil ilan ediyorum." dedi.

Kadir Fatih Erdoğan Kimdir?

28.07.1981 yılında Amasya Suluova’nın Maarif Mahallesi’nde dünyaya gelen  Kadir Fatih Erdoğan, İlk ve orta öğrenimini Göynücek’te, Lise öğrenimini Amasya’da tamamladı. Üniversite öğrenimini Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bölümü’nde tamamlayan  Kadir Fatih Erdoğan, 2008 yılında Göynücek’te serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladı. Kadir Fatih Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı olarak 31 Mart 2019 mahalli İdareler genel seçimlerin de Belediye Başkanı seçildi. Göynücek Belediye Başkanı olarak görevini devam ettiren  Kadir Fatih Erdoğan,Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)