Alexa

BDP'li Önder:'Sarıgül En sevdiğim insan tipi'

Sırrı Süreyya Önder, "Mustafa Sarıgül'ün yerel yönetime, belediyeciliğe ve solculuğa dair hiçbir fikri yok. En sevdiğim insan tipi." dedi.

BDP'li Önder:'Sarıgül En sevdiğim insan tipi'
banner327

 Habertük'te Balçiçek İlter'in Söz Sende programına katılan HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder yerel seçime dair açıklamalarda bulundu. Önder, Mustafa Sarıgül ile ilgili, "Benim Mustafa Sarıgül ile bir problemim yok. Belediyeciliğe dair, yerel yönetime dair, sol anlayışa dair hiçbir fikri yok. En sevdiğim insan tipi." dedi. Önder şöyle devam etti;

"SARIGÜL'LE NE PROBLEMİM OLACAK"

Sarıgül benim kalibre edeceğim seviyede bir insan değil benim onla ne problemim olacak. Küçümsemek için söylemiyorum hakaret etmek gibi bir kastım da yok. Çünkü belediyeciliğe dair yerel yönetime dair solculuğa değil hiçbir fikri yok. En sevdiğim insan tipi. Bütün konuşmalarını üst üste koyun bir tanesi fındık kabuğunu doldurursa ben onu muhatap alayım. Ben onu muhatap almıyorum ve uğraşmıyorum. Ben ilkeler üzerine siyaset yapıyorum. İlk mitingimi Şişli de yaptım 35 dakika yaptım. 30 dakika iktidara verdim veriştirdim. 5 dakikasında da CHP'yi masaya yatırdım.

"AK PARTİ İLE CHP KARDEŞ"

Ak Parti ile CHP ikiz kardeş gibi. Ak Parti yeni CHP gibidir. Kemal Derviş bunu başlattı. Tayyip Erdoğan devam ettiriyor. Belediyelerin de bu sistemi görüyor muyuz yok. Kadıköy, Beşiktaş belediyelerine bakalım taşeronlaşmayı engelleyecek bir şey yapıyorlar mı? Yok.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 21:23
YORUM EKLE