Biden'a çuvallı protesto

Beyoğlu'nda, İşçi Partili (İP) bir grup, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı protesto etti.

Gündem 22.11.2014, 16:12 22.11.2014, 16:59
Biden'a çuvallı protesto
Beyoğlu'nda, İşçi Partili (İP) bir grup, ABD Başkan Yardımcısı Joe Bidenprotesto etti. 


 Beyoğlu'nda, İşçi Partili (İP) bir grup, Türkiye'de temaslarda bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı protesto etti. Ellerinde çuval taşıyan eylemciler, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.


Tünel Meydanı'nda toplanan grup, 'Çuvalı geçirdik, denize de dökeriz' yazılı pankart açtı. 'Katil
 ABD Ortadoğu'dan defol' şeklinde slogan atan eylemciler, İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yaptı. Galatasaray Lisesi önünde grubu çevik kuvvet ekipleri karşıladı. Polisler, grubun Taksim'e yürümemesi için cadde üzerinde barikat oluşturdu.


Grup adına basın açıklaması yapan Çağdaş Cengiz, şunları söyledi:

"Biz bugün bu yürüyüşü Irak'ın nefesi, Suriye'nin haysiyeti, Latin Amerika'nın gururu Afganistan'ın vicdanını yansıtmak için yaptık. Amerikan emperyalizminin temsilcilerine Türkiye'de vatanımızı bölmeye kalkan Cumhuriyet'imizi yıkmak için çabalayan emperyalistlere asla rahat yüzü vermeyeceğiz. Biden geldi, tek başına gelmedi. İki uçak dolusu koruma ile geldi. Biden o koca Amerika'nın Başkan Yardımcısı korkudan etekleri tutuşmuş olmalıki gazetecilere de yüz metre yasağı iletti. Yüz metre öteden ancak o kemarlara konuşabiliyor. Korkusundan o büyük Amerika yenilmez Amerika artık geçmişte kalmıştır."

Basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı.

Yorumlar (0)
banner442