Bitlis'te Askeri Konvoya Hain Saldırı!

Bitlis-Güroymak karayolunda, teröristlerce menfeze döşenen mayın, askeri araçların geçişi sırasında patlatıldı.

Gündem 23.09.2012, 18:50 23.09.2012, 18:57
Bitlis'te Askeri Konvoya Hain Saldırı!

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımıyla Güroymak Belediyesi'nce yaptırılan parkın açılışı ve konser programında emniyet tedbiri almak üzere görev almak için yola çıkan askeri araçların geçişi sırasında, Güroymak-Bitlis karayolunun Aşağıkolbaşı köyü yakınlarında, menfeze döşenen mayın patlatıldı.  Patlamada, herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı, patlamanın ardından bir süre trafiğe kapatılan karayolunun, tekrar ulaşıma açıldığı belirtildi.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'I KORUMAK İÇİN YOLA ÇIKMIŞLAR
Saldırıyla ilgili çarpıcı bir detay da ortaya çıktı. Menfeze patlayıcı döşeyen PKK'lıların saldırıyı, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bitlis İl Başkanlığı'nın İl Kongresine katılmak üzere Bitlis’te bulunan Genel Başkan Selahattin Demirtaş ve ekibinin yol güvenliğini sağlamaya çalışan askeri konvoya yönelik gerçekleştirdiği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Saldırı ile ilgili Bitlis Valiliği de yazılı açıklama yaptı. Valilik, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:"23.09.2012 Pazar günü saat 11:30 sıralarında,Güroymak ilçemizde Güroymak Belediyesi tarafından, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımıyla düzenlenecek olan park acılışı ve konser proğramında emniyet tedbiri almak üzere görev alan askeri araçların geçişi sırasında Güroymak-Bitlis Karayolunda mayın patlaması meydana gelmiştir. Olayda ölen ya da yaralanan olmamıştır."

Patlamayı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)