Borçka'daki heyelanda 2 kişi öldü, 7 yaralı var

Artvin'in Borçka ilçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışlar sonucu heyelan meydana geldi.

Gündem 12.11.2015, 20:38
Borçka'daki heyelanda 2 kişi öldü, 7 yaralı var
Artvin'in Borçka ilçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışlar sonucu meydana gelen heyelanla ilgili Artvin Valisi Kemal Cirit açıklama yaptı.

Borçka ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle biri çocuk iki kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Vali Cirit, heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Hopa-Borçka karayolunun kontrollü olarak trafiğe açılmasının ardından incelemelerde bulundu. Cirit, burada yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı İbrikli köyü Esentepe Mahallesi'nde yaşayan 74 yaşındaki Kamil Kara'nın evinin önünde bulunduğu sırada heyelan altında kaldığını belirtti. Kara'nın vatandaşlar tarafından yaralı olarak Borçka Devlet Hastanesine kaldırıldığını ifade eden Vali Cirit, müdahalelere rağmen Kara'nın yaşamını yitirdiğini söyledi.

Heyelan nedeniyle dün bir kız çocuğunun da vefat ettiğini hatırlatan Vali Cirit, "7 vatandaşımız yaralıdır. Yaralı vatandaşlarımızın ayakta tedavisi gerçekleştirildi. Şu ana kadar metrekareye 180 litrelik yağış gerçekleşti. Yağışlar gece saatlerine kadar şiddetli şekilde devam edecek. Özellikle karayolu trafiğini kullanacak vatandaşlarımızdan ekiplerimizin uyarılarını dikkate almalarını istiyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)