Çakıcı, 'Mafya Bozuntusu' Diyen CHP Sözcüsü Öztrak'a cevap Verdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde MYK gündemiyle ilgili basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Alaattin Çakıcı arasında yaşanan gerilime ilişkin bulunduğu değerlendirmede, "Saray artık yönetme kabiliyetini tamamen yitirmiştir.' dedi.

Gündem 15.12.2020, 09:54 15.12.2020, 11:47
Çakıcı, 'Mafya Bozuntusu' Diyen CHP Sözcüsü Öztrak'a cevap Verdi

Alaattin Çakıcı, kendisine 'mafya bozuntusu' diyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a sosyal medya hesabından cevap verdi.

CHP Genel Merkezi'nde MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Alaattin Çakıcı arasında yaşanan gerilime ilişkinde değerlendirmede bulundu. Alaattin Çakıcı'ya sert sözle yüklenerek  'mafya bozuntusu' diyen Öztrak, 'Bir mafya bozuntusu özel afla hapisten çıkarılıyor, genel başkanımızın üzerine salınıyor. Açık açık tehdit ediyor, sarayın bekçisi tehdit edene sahip çıkıyor. Savcılar biz şikayetçi olmadan resen harekete geçemediler. Bu soruşturma ne aşamada, bu mafya bozuntusunun ifadesi alındı mı? Saray artık yönetme kabiliyetini tamamen yitirmiştir.' ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a cevap veren Alaattin Çakıcı, kendisinin üzerinden Cumhur İttifakının yıpratılmak istendiğine dikkat çekerek şunları söyledi; 

Cumhuriyet savcılığı mutlaka soruşturma yürütmektedir

"CHP Genel Başkanı ve Hdp'liler ismimi sürekli gündeme getirmek kaydıyla ahlaki kurallar dışında söz sarf etmektedirler. CHP sözcüsü Faik Öztrak şahsıma ‘’mafya bozuntusu’’ diye hitap etmektedir. Şimdi ben de PKK ile işbirliği yapan HDP’nin ortağı olan, CHP grup başkanvekili ne soruyorum be batıya hizmet eden sen vatansever misin yoksa bölücüler ile işbirliği yapan gafil muhbir bozuntusu musun, ağzının ayarı olmayan sürekli tehdit eden hakaret eden sayın genel başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediğim sözlerle, Cumhuriyet savcılığı mutlaka soruşturma yürütmektedir Covid dolayısıyla ikametim olan Bodrum'dan İstanbul'a gidip gelmek deyim ve her iki yerde de ikametim bulunmaktadır."

Çakıcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasını şöyle sürdürüyor;

Sayın Öztrak sen ve genel başkanın yiğit adam olsanız arkanıza PKK'yı ve DHKP-C almışsınız, onlara beni öldürecek kadar yürek yok mu sizde. Erkeklik şikâyet etmek ve devletin zırhını giyip konuşmak değildir, Merak etmeyin Türkiye Cumhuriyeti savcılığı çağırdı an mutlaka gidip ifade mi vereceğim ben sizin gibi devletimi Avrupa insan hakları Mahkemesi’ne şikayet etmedim ülkesine batılı devletlere şikayet edene Yurtsever değil vatana ihanet eden derler. Devlete ve Cumhur ittifakına yüce meclise saldırarak hakaret eden sizlere Bu millet ulusalcı demiyor batının uşaklığını yapan yerli işbirlikçiler dediğini siz de biliyorsunuz hala ne konuşuyorsunuz. kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

HABER: Ferhat Aydoğan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)