Can Ataklı virüse yakalandı

Gazeteci Can Ataklı, korona virüse yakalandığını duyurdu. Ataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şu an iyiyim. Semptomlar yok. Çok hafif bir kırıklığım var. Umarım hızlı biçimde atlatacağım. " dedi. Peki Can Ataklı Kimdir?

Gündem 21.10.2020, 21:42 21.10.2020, 22:04
Can Ataklı virüse yakalandı

Dün yapılan korona testinin pozitif çıktığını duyuran Gazeteci Can Ataklı,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları paylaştı:

"Dün yapılan korona testim pozitif çıktı. Bu nedenle bir süre Tele1'deki Kulis programına çıkamayacağım. Şu an iyiyim. Semptomlar yok. Çok hafif bir kırıklığım var. Umarım hızlı biçimde atlatacağım. "

Can Ataklı'nın Twiti şu şekilde:

Can Ataklı kimdir?

1956 yılında doğan Can Ataklı, Balıkesir Atatürk İlkokulu’ndan mezun oldu. Baba tarafından Kafkaslar’dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir’e yerleşmiş bir aileye mensup olan Can Ataklı’nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır.

Can Ataklı, ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlediği bilgi yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil etti. İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı okumaya başlayan Can Ataklı, Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara’ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde bitirdi ve 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul’a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu.

Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başlayan Can Ataklı, 1975 yılında Vatan gazetesinde yoluna devam ederken,1980 yılında denizci olarak 16 ay askerlik yaptı.

Can Ataklı'nın Çalıştığı yerler

Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Star, Star TV ve Business Channel’da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürlüğü yaptı.Can Ataklı, 1986 yılına kadar Günaydın, 1984- 1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti ve 2003-2004 yılında Star TV’de ana haber sundu, ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı.Can Ataklı, 30 Tem 2013 tarihinde 2014 yılı yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP’den aday olacağını açıkladı ve görevlerinden ayrıldı.

Can Ataklı 3 evlilik yaptı: Can Ataklı'nın evlilikleri şöyle:

1.evliliği : 1983 yılında Handan Türkeli ile evlendi. 1989 yılında boşandı.
2.evliliği : Vizon dergisini kuran meslektaşı Ayşe Savaşçın ile 1989 yılında evlendi. Aralık 2011 tarihinde boşandı. Ayşe Hanım’ın önceki evliliğinden olan Tuvana ve Begüm adında iki kızı vardır.
3.evliliği : Temmuz 2012 tarihinde TGRT Haber eski spikeri Seyran Savaş evlenmiştir. 27 Mayıs 2013 tarihinde Peri adında bir kızı olmuştur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)