Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyet Bayramının 98. Yılını Kutladı

Başkan Halit Doğan, Cumhuriyetin kuruşunun 98. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Dağan, "Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydasıdır."dedi.

Gündem 29.10.2021, 03:51 30.10.2021, 15:04
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyet Bayramının 98. Yılını Kutladı

Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydası olduğunu belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyetin kuruşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad eden Başkan Halit Doğan yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydasıdır"

“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetin ilanının 98’inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu içerisindeyiz. Milli birlik ve beraberlik bilinci içerisinde, aziz vatanımızın bağımsızlığı uğruna büyük mücadeleler verilmiş, şanlı zaferler kazanılmıştır. Vatanın her karış toprağında bağımsızlık mücadelesi veren aziz milletimiz, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilan ile bağımsızlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz, tarih boyunca, söz konusu vatanı ve bayrağı olduğunda her türlü fedakarlığı ve mücadeleyi göstermekten geri durmamıştır. Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin ortak paydasıdır.”

Başkan Doğan, “Bu duygu ve düşünceler ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)