Alexa

CHP ve MHP'den Habertürk'e tepki Büyüyor

Türkiye'nin en güvenilir anket firmalarından biri Konsensus... Diğeri ise Türkiye'nin en büyük medya grubunun ünlü gazetesi Habertürk ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç ile Fatih Altaylı...

CHP ve MHP'den Habertürk'e tepki Büyüyor
 CHP ve MHP hareket geçti. Tepkiler büyüyor...


Konsensus Araştırma Şirketi'nin Habertürk için yaptığı seçim anketinin, Habertürk Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç ve Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı tarafından Başbakan'ın oluruyla manipüle edilerek yayınlandığını öne süren ses kayıtları sosyal medyayı salladı. CHP ve MHP konuyla alakalı oarak harekete geçti.
Önceki gece ortaya çıkan bir ses kaydı dünkü gündemin 1. maddesi olmuştu. Başbakan Erdoğan'ın Habertürk TV'nin haberlerine talimatla yön verdiği ses kayıtları çok konuşulmuştu. Dün akşam yeni bir ses kayıtları ortaya çıktı. Twitter'daki @haramzadelerBUF hesabından paylaşılan ses kayıtlarına göre; Konsensus Araştırma Şirketi'nin Habertürk için yaptığı seçim anketi, Habertürk Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç ve Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı tarafından Başbakan'ın oluruyla manipüle edilerek sunuldu.

13.03.2013 tarihinde gerçekleşen telefon konuşmalarında; Mehmet Fatih Saraç ve Fatih Altaylı, oy oranı düşük bulunan BDP'ye, MHP ve kararsızlardan oy kaydırılması üzerine konuşuyor. M. Fatih Saraç, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan aracılığıyla Başbakan'dan alınan onay sonucunda MHP'nin oylarının BDP'ye kaydırılması talimatını Fatih Altaylı'ya veriyor.

Dün akşamdan beri konuşulan olayla ilgili yeni gelişmeler var...

BAHÇELİ'NİN TEPKİSİ SERT OLDU

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin oy oranını değiştirilmesine tepkisi sert oldu. Twitter'dan açıklama yapan Bahçeli, medyanın bağımsız olmadığını savunarak "Tarafsız ve bağımsız olması gereken medya; köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüşmüştür. İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir" dedi.

MHP liderinin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Hayal kırıklığı yaşayan toplumlarda çözülmenin başladığı ilk yer ahlaktır. İnsanı ahlaklı kılan temel duygu da hayâdır. Hayâ perdesi yırtılan birisi için yaptığı işin, aldığı kararın, ağzından çıkan sözün doğru veya yanlışlığı önemli değildir. Çıkarları uğruna vicdanlarının sesine kulak tıkayanların insani ve vicdani haslet ve değerleri de ya çürük ya da çoraktır. Bir şeyin gereğini, gerçeğini, güzelliğini saptıran ve sulandıranlar ahlaki sorumluluktan kaçan, manevi vebali umursamayanlardır. Bunlar fıskın kelepçelerini ruhlarına geçirerek ahlaksızlığın dehlizlerinde dolaşırlar. Bunlar aydınlığa çıkınca ayakta duramazlar. Ve bunlar şu an yetki, unvan, para, şöhret, mevki ve koltuk sahibidir. Görüyorsunuz, Türkiye’de ihlal ve inkâr edilmedik bir şey bırakılmadı. Tarafsız ve bağımsız olması gereken medya; köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüşmüştür. İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir. Meraklanmayın, ülkemizin bu karabasandan uyanması, kabus gibi çöken zulüm ve baskıdan kurtulması muhakkak ki gerçekleşecektir. Dar ve köhne kalıpları kıracak, korku dağlarını yıkacak, hak ve hukukumuzu savunacak cesaret ve irade hepimizde vardır."

MHP'DE HABERTÜRK'LE KÖPRÜLERİ ATTI

Dün TBMM Genel Kurulu'nda AKP'nin internete yasak getiren 'Torba Tasarı'nın görüşmeleri sırasında MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu yaptığı konuşmada, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak bundan sonra Habertürk'ün ortaya koyduğu hiçbir habere inanmayacağımız gibi, bundan sonra onun (Habertürk) televizyon programlarına katılmayacağız" demişti.

CHP 'HABERTÜRK'E ÇIKMAMAYI DA KONUŞUYOR

CHP, akşam saatlerinde patlayan ses kayıtları sonrası Murat Sarı'nın sahibi olduuğu Konsensus Araştırma Şirketi ile çalışmama kararı alıyor.

Patlayan ses kaydında tapelerde yer alan konuşmaları gören CHP kurmayları, oluşan güven bunalımının etkisiyle Habertürk'ün yayınlarının tarafsızlığını ve güvenilirliğini yitirdiğini düşünerek Habertürk'e çıkmamayı da konuşmaya başladı.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut DOĞANAY
Mahmut DOĞANAY - 5 yıl Önce

MHP veya başka bir parti farketmez bu yapilanin demokratik olmadigini ve bundan dolayi tum halkimizin oncelikle fatlh altayliyi ve diger fatihi protesto etmesi ve kapsam haberin katkilariyla bu protestolarin yerine ulastirilmasi gerekmektedir
Saygilarimla