Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Haddinizi Bilin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa Birliği müzakerelerinin dondurulması kararını veren Avrupa Parlamentosuna sert çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Haddinizi Bilin!
banner327

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararını değerlendirdi.

İstanbul Büyükçekmece’de gerçekleştirilen dört yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ve çevre yatırımları toplu açılış törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada Avrupa Parlamentosu'na sert sözlerle yüklendi.

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Ey Avrupa Parlamentosu siz terör örgütlerine çanak mı tuttunuz, hayırlı olsun. Hani PKK terör örgütü olarak ilan edilmişti. Nasıl olur böyle bir karar alırsınız. Siz teröre yardım yataklık yaptığınızın farkında mısınız?" diye konuştu.

"HADDİNİZİ BİLİN"

Erdoğan, Fransa bir kaç terör eylemi oldu diye olağanüstü hali sürekli uzattığını belirterek; "Siz Fransa için böyle bir karar aldınız mı? Önümüzdeki yıl yapılacak Fransa seçimleri sebebiyle olağanüstü hali yeniden uzatmayı düşünüyorlar. Türkiye yaşadığı darbe girişimine rağmen olağanüstü halini ikinci 3 ayında bulunuyor şu an. Bununla bitecek değil belki bir üç ay, hatta bir üç ay daha uzatılacak. Size ne bunun kararını hükümet verir, parlamento verir. Bu ülkeyi AP'mi yönetiyor, yoksa bu ülke hükümeti mi yönetiyor, size ne. Haddinizi bilin. Geçti o. Onlar mazide kaldı. Avrupa’da hangi devlet ülkemizin şartlarında bulunsa değil olağanüstü hal ilanı, daha ağır yaptırımlara gider" dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE