Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e Sert Tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kudüs’te yaşanan olaylara değinerek İsrail Cumhurbaşkanı ile dün gerçekleştirdiği telefon görüşmesini hatırlattı. Erdoğan, “İbadetini yapana terörist diyemezsiniz”dedi.

Gündem 21.07.2017, 22:39 21.07.2017, 23:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e Sert Tepki!

Dolmabahçe Sarayı’nda ‘Afrika’da Sağlık’ başlıklı düzenlenen uluslararası kongrenin gala yemeğinde konuşan Erdoğan, İsrail'in Müslümanlar üzerindeki uygulamalarını sert dille eleştirdi.

İBADETİNİ YAPANA TERÖRİST DİYEMEZSİNİZ”

Bugün Kudüs’te meydana gelen olaylarda 3 şehidin olduğunu cümlesini ekleyerek, bir gün önce İsrail Cumhurbaşkanı ile telefon ile görüştüğü hatırlatan Erdoğan, “İsrail Cumhurbaşkanı ile dün akşam görüştüm. Yarın Cuma bu işe müdahale edin dedim. ‘Biz terörizm ile mücadele ediyoruz’ dedi. Bu insanlar kendi kutsal mekanlarına gidiyorlar. Bunlara terörist diyemezsiniz. Biz Türkiye’de asla Sinagog’a giden insana terörist demedik. Şiddete karşıyız ama bırakın da bu insanlar rahatlık ile ibadetini yapsınlar. O metal parmaklık arasında onları sokma arama bunlar olacak iş değil. Ne kadar ısrar ettiysek elimizden geleni yapacağız dediler ama bugün maalesef böyle bir müdahalede bulundular. Biz sonuna kadar hakkımızın ve haklarımızın savunucusu olacağız. Biz zalim hükümdarlar karşısında susmayı zulüm adlediyoruz. Buna da asla katlanamayız” ifadelerini kullandı.

Gece de ödüle layık görülen isimlere de hediyeleri takdim edildi.

Yorumlar (1)
Hakki 4 yıl önce
ISID hem namz kiliyor hem de kelle ucuruyor Allahü Ekber diyerek demek ki ibadet edenden de terörist cikiyormus.Haber yapti diye terörist ilan edilen gazetecilere bakarak ibadet eden teröristler daha cokluktadir.
az bulutlu