Alexa

Cumhurbaşkanı Seferberlik Konusunda Uyardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli seferberlik çağrısı ile ilgili uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Seferberlik Konusunda Uyardı!
banner327

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli seferberlik çağrısıyla ilgili uyarılarda bulunarak: “Benim milli seferberlik dediğim olay ‘silahını al sokağa çık’ bu değil. Dövizdeki spekülasyon dahil ekonomimize yönelik saldırıları işte bu hava besliyor. Bugün sınırlarımız içindeki ve dışındaki terör örgütleri ile nasıl mücadele içindeysek, ekonomimize yönelik saldırılar karşısında da aynı kararlılığı göstermeliyiz” dedi.

Erdoğan DEİK Genel Kurulu’na katıldı. Cumhurbaşkanı, yaşanan gelişmeler nedeniyle işadamlarına sorumluluk düştüğünü belirtti.

BU BAKIMDAN MİLLİ SEFERBERLİK DİYORUM

Erdoğan, “Ülkemiz kendisine güvenen işadamlarımızı, yatırımcılarımız asla unutmayacaktır. Sizler açısından bu günler çok önemlidir. Türkiye ekonomisine yönelik saldırıların boşa çıkartılması konusunda sizlere de önemli görevler düşüyor. Bu dönemde yatırımlarını erteleyen herkes, benim nazarımda ekonomimize saldıranlarla ayın saftadır. Hükümetimiz iş dünyamıza, esnaflarımıza vergi ve sicil affından, kredi kolaylığına kadar ilave destekler verdi. Bunun karşılığında tek beklentimiz ekonominin çarklarını hızlandırması ve piyasayı hareketlendirmesi. Yaşanan sıkıntının en önemli sebebi herkesin bekleme durumuna geçmesi. Bu bakımdan mili seferberlik diyorum. Benim milli seferberlik dediğim olay ‘silahını al sokağa çık’ bu değil, milli seferberlik bu. Dövizdeki spekülasyon dahil ekonomimize yönelik saldırıları işte bu hava besliyor. Bugün sınırlarımız içindeki ve dışındaki terör örgütleri ile nasıl mücadele içindeysek, ekonomimize yönelik saldırılar karşısında da aynı kararlılığı göstermeliyiz. Ülkesini ve milletini savunmak için canını ortaya koyan yiğitler, aynı amaç için sermayesini kullanması gerekenler örnek olmalı, ibret olmalıdır” dedi. 

TÜRK LİRASI ÇAĞRISI YAPTIM

Ekonomiyle Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını belirten Erdoğan, “Ekonomimize döviz üzerinden bir saldırı başlayınca milletime ve işadamlarımıza Türk Lirası çağrısı yaptım. Bazılarının bu çağrımı istihza ile karşıladığını biliyorum. Halbuki ortada 94 krizinden beri yaşadığımız hakikat var. Birileri döviz spekülasyonu ile ekonomimize yön vermeye çalışıyor. Bunun gerisinde ekonomik bir sebep yok. Amaç siyasi operasyonlara zemin hazırlamak. Aynını komşu ülkelerde de yapıyorlar. Rusya, Çin, Azerbaycan. Bu oyunları biz bozacağız. Bunun için de yerli paraya geçmek suretiyle bu adımları atacak ve kur baskısını bu ihracatta ve ithalatta üzerimizden atacağız” diye konuştu. 

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 14:28
YORUM EKLE