Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak intihar etti

Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak yaşamına son verdi.

Gündem 14.08.2015, 17:41 14.08.2015, 17:59
Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak intihar etti

Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak yaralı halde getirildiği Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde hayatını kaybetti.

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında merkez Bursa’nın Nilüfer İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Serin Sokak’ta meydana geldi. Bodrum’a tatile giderken merkez Nilüfer İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir yakınını ziyaret eden Ali Yaşar Yurdabak, iddiaya göre, dolaşmak üzere çıktığı evin yanındaki parkta beylik silahıyla göğsüne ateş etti. Silah sesi üzerine aşağıya inen yakınları kanlar içindeki Yurdabak’ı kendi araçlarıyla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdılar. Yapılan müdahaleye rağmen Yurdabak, yaşamını yitirdi.

ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE İNTİHAR İDDİASI

Yurdabak’ın, iki oğlunun gözleri önünde kendini bahçede vurduğu belirtiliyor. Yurdabak’ın bir süredir ailevi sebepler yüzünden bunalım da olduğu öğrenildi.

DANIŞTAY ÜYESİ ALİ YAŞAR YURDABAK KİMDİR?


Ali Yaşar Yurdabak İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. 1990′da İstanbul İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı. Yurdabak daha sonra sırasıyla; Danıştay Tetkik Hakimliği, Edirne Vergi Mahkemesi Üyeliği, Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği, Van ve Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı yaptı. Ali Yaşar Yurdabat İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı iken, 15 Aralık 2014 tarihinde Danıştay Üyeliğine atanmıştı.

Yurdabak, ikisi erkek biri kız üç çocuk babasıydı. 

Yorumlar (0)