Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz

Parlamenterler Derneği bir basın açıklaması yapılarak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükumetine ve Anayasal düzene karşı DARBE TEŞEBBÜSÜ kınandı.

Gündem 16.07.2016, 17:27
Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz
Parlamenterler Derneği yazılı  basın açıklaması yaparak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükumetine ve Anayasal düzene karşı DARBE TEŞEBBÜSÜ'nü  kınayarak,'şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.' dedi.

Parlamenterler Derneği'nin basın açıklaması şöyle:


15 Temmuz 2016 günü, akşam saatlerinde başlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetine ve Anayasal düzene karşı DARBE TEŞEBBÜSÜ’nü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz.
 
Görevi Anayasa ve kanunlar çerçevesinde ülkenin güvenliğini sağlamak olan ve bu uğurda gerektiğinde şehadet şerbeti içmekten bir an bile çekinmeyen Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensupları böyle bir dalalet ve hıyanet içinde asla olamazlar.
 
Bu menfur ve hain teşebbüs içerisinde olan her kim varsa görevi, unvanı, aidiyeti ne olursa olsun şerefli TÜRK ASKERİ olamaz.
 
Parlamenterler Derneği, kuruluşunda bu yana Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Anayasanın başlangıç ilkelerinde belirtilen ‘laik, sosyal, demokratik hukuk devleti’ ilkesini savunmakta ve demokratik kültürün sivil alanda yayılması için her türlü gayreti göstermektedir.
 
Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin DEMOKRASİ DIŞI TALEPLER Parlamenterler Derneği tarafından şiddetle reddedilmiştir, reddedilmeye de devam edilecektir.
 
Devletimizin bekasına, milletimizin huzur ve birliğine yönelik bu vahim teşebbüse karşı Türk Demokrasisi siyasi partileri, sivil toplumu ve halkıyla başarılı bir sınav vermiştir.
 
Bu meyanda bu hain teşebbüs duyulur duyulmaz anında tepkisini ve duruşunu gösteren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin son dereci ilkeli, cesur ve kararlı bir şekilde ‘bu teşebbüsü kabul etmedikleri, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yanında oldukları ve demokrasiden asla vazgeçilemeyeceğine’ dair açıklaması öncelikle ve özellikle takdire şayandır.

Sayın Genel Başkan bu duruşuyla milletimize sükûnet ve güven telkin etmiştir. Sayın BAHÇELİ’nin bilindik ciddi ve tutarlı bir devlet adamı duruşundan dolayı başta yasalara bağlı Türk Silahlı Kuvvetlerinin her rütbedeki personeli olmak kaydıyla güvenlik güçlerimiz ve hükümetimiz de bu melun teşebbüse karşı cesaretlenmiştir.
 
Türkiye de siyasi iktidarlar sadece ve sadece demokratik yöntemlerle değişebilir.
Bunun da tek yolu SEÇİMDİR. Bunun dışındaki hiçbir yol ve düşünce tarafımızca tasvip edilemez, desteklenemez, aksi her türlü teşebbüs ve eylemin şiddetle ve var gücümüzle karşısında dururuz.
 
Bu noktada Hükümete de bir uyarımız olacaktır. Bu tür karanlık senaryolar karşısında çözüm halkı sokağa davet ederek tehlike ile baş başa bırakmak yerine DEVLET AKLI ile gerekli önlem ve tedbirlerin önceden alınarak devletimizi ve milletimizi hedef alan benzer hain teşebbüslerin ortaya çıkmadan başlarının ezilmesidir.
 
Parlamenterler Derneği olarak çok önemli bir badireyi atlatan Türk Demokrasinin bir daha bu tür vahim teşebbüslere maruz kalmamasını diliyoruz.
Türk Adaletinin Demokrasimize yönelik bu menfur teşebbüse cüret edenlere en ağır cezayı vereceğine dair inancımızı ifade ediyoruz.
 Parlamenterler Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Aziz Milletimize saygı ve muhabbetlerimizle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.        


Darbe Teşebbüsünü Kınıyoruz başlıklı haber, gündem haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır. Benzer nitelikteki güncel haberler için gündem haberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)